А що якщо не пристебнутись?…

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Кажуть, що зіткнення на швидкості до 60 км/год дорівнює падінню з шостого поверху…Але, чи лякає це водіїв, які курсують сихівськими дорогами? Журналістка Сихів. Медіа провела експеримент та визначила кількість пристібнутих водіїв протягом 5-ти хвилин перебування на проспекті Червоної Калини.

Звичний день на Сихові. Обідня пора. Наче нічого не віщує біди. Може тому результати мого підрахунку пристібнутих водіїв – невтішні. Із 60-ти водіїв, які проїжджали повз мене, лише 25 використали ремені безпеки. Це попри те, що штрафи за невикористання ременів безпеки зросли у 10 разів і нині становлять 510 грн.Та чи може бути щось дорожчим, ніж життя людини?  Рухаюсь в сторону парковки, може водії пояснять: чому ігнорують ремені?

 

 

  • Я бачила, що ви щойно вийшли з машини, але не були захищені ременем безпеки. Чому так?

Водій Андрій:  «Насправді все просто. Я вважаю, що це необхідно на  велику відстань, або ж десь на трасі. Якщо я просто виїхав з дому в магазин, то думаю нічого страшного»..

Не переконав мене цей водій, бо як кажуть в народі «якби знав де впадеш, соломи підстелив б».

Підходжу до жінки-водія. Чи ця пані знає про відповідальність ?

«Так, я чула, що збільшили штраф, але, на жаль, наша поліція не надто це контролює. Якби вони більше звертали увагу на такі порушення, то результат був би значно кращий, адже це один з небагатьох способів вкласти в голови наших людей хоч якусь відповідальність», – ділиться зі мною Світлана, власниця авто.

Цікаво, що однією з найпопулярніших причин, чому не пристібаються водії, кермувальники мені називають – незручність. Мовляв, ремінь перетискає і сковує рухи.

В ході експерименту я зв’язуюсь із Львівським Обласним Центром Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф, щоб дізнатися більше про характер травм, які можна отримати в ДТП непристебнутому водієві.

Віктор Гончарук, фельдшер підстанції №1: «Першочергово – це  закриті та відкриті черепно-мозкові травми, травми живота та грудної клітки. Скелетні травми, такі як: перелом ребер, ключиці, верхніх та нижніх кінцівок. Рідше травми хребта, але теж бувають. Окремо можна визначити травми шийного відділу хребта, вони, до речі,  найнебезпечніші та найчастіші якраз при автокатастрофах із непристебнутими».

  • Скільки разів у день ви виїжджаєте на виклики про травмованих у ДТП?
  • Дуже часто. Щоранку на нараді доповідають, що загалом у Львівській області не менше 5, а то буває і до 15 ДТП. Відповідно в кожному другому ДТП є травмовані, а умовно в кожному п’ятому ДТП є серйозно травмовані.

Саме тому використання ременів безпеки є життєво необхідним і для пасажирів. Як правило, непристебнуті  набагато частіше отримують травми, не сумісні з життям, або призводять до інвалідності, на відміну від тих, хто користується ременями безпеки.

Хочу наголосити, що пристібнуті, навіть отримуючи травми при потужних ДТП, швидше одужують, бо, як правило, травми не тягнуть за собою серйозних наслідків…Тож, бережімо себе та інших. Ремінь безпеки існує не просто так.

 

 

Тож, шановні водії! Перед тим як нехтувати важливим правилом – пристібнутися в дорозі, пам’ятайте про можливі наслідки. На жаль, ми не завжди можемо передбачити сценарій нашого життя, а убезпечити себе від важких травм – у наших силах. Пам’ятайте, що більше 70% врятованих життів в автокатастрофах людство зобов’язане сказати «дякую»  самим собі, а якщо бути точнішим – ременям безпеки. Застосування ременя зменшує ризик загибелі водія при лобовому зіткненні – в 2,3 рази, при бічному – в 1,8 рази, при перекиданні – в 5 разів.

Вітер Вікторія

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Колишній притон для безхатьків стане клубом єдиноборств.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ