10 фактів про вулицю Михайла Драґана

Опубліковано:
Сихів, 23 липня 2018

Вулиця Драґана — невелика вулиця Сихівського масиву, яка ховає в собі багато любові до сихівчан. Інклюзивний майданчик, перший дитячий будинок сімейного типу та 287 маршрутка — все це можна знайти тут. Про це та ще дещо в наших «10 фактів» сьогодні.

1. Вулиця Драґана знаходиться в Сихівському районі Львова, мікрорайоні Сихів. Сполучає проспект Червоної Калини з вулицею Скрипника, а також до неї прилучається проспект Вернадського.

2. Офіційно вулицю створено у 1990 році та названо на честь українського мистецтвознавця Михайла Драґана.

3. Драґан Михайло Дмитрович — відомий український мистецтвознавець, дослідник стародавнього українського мистецтва та доктор філософії. Уродженець сучасного міста Борислав, жив у Львові та у різний час працював у Національному музеї, музеї Львівської Богуславської академії та у Львівській філії Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР. Протягом усієї наукової діяльності писав статті про архітектуру, досліджував українські ікони, дерев’яні церкви та багато подорожував Європою. Його сім’ю було репресовано і вислано на 10 років поселення у Казахстан. Похований М. Драґан на Личаківському кладовищі.

4. В Україні є лише дві вулиці імені Михайла Драґана, і вони обидві знаходяться у Львівській області.

5. Будинки №12,14,16 на вул. Драґана — це типовий великопанельний дев’ятиповерховий житловий будинок, який складається з трьох частин. Тобто, це 3 три будинки, які насправді є одним суцільним. Будинок належить до другої черги будівництва житлового району Сихів-ІІ, який почали споруджувати у 1986 році.

6. На вулиці Драґана переважає багатоповерхова житлова забудова радянських часів (1980-1990-х років) за принципами індустріального типологізму. Яка представлена переважно 9-поверховими будинками та більш сучасна 5-поверхова забудова з 2000-х років.

7. Другий у Львові інклюзивний майданчик побудували саме на вул. Драґана, 14 у вересні 2019 року. На сьогодні в місті є 3 таких майданчики: на Сихові, поруч з парком Культури та інклюзивний майданчик поруч з яслами-садочком на вул. Рильського, 9.

8. Перший у Львові дитячий будинок сімейного типу знаходиться на вул. Драґана, 34, його створили у 2007 році. Квартира складається з 6-ти житлових кімнат, кухні та санвузла. Водночас в будинку проживає не більше 10 осіб.

9. На території СШ №13 (вул. Драґана, 7) знаходиться один з залів спортивного клубу кіокушинкай карате «КАНКУ». За 25 років існування клуб виховав 3 майстри спорту міжнародного класу, 9 майстрів спорту та 21 кандидат в майстри спорту. В міста Львів та області знаходиться 41 зал клубу «КАНКУ».

10. Хоч вул.  Драґана межує з головним проспектом Сихівського району, де курсують десятки маршрутів, але і цією вулицею їздить 7 (вул. Грінченка), 11 (Рясне-2), 287 (єдина громадський транспорт, який сполучає Сихів та Зимну Воду/Рудно) маршрути.

Якщо ви мешкаєте на вулиці Драґана, то долучайтесь до групи Сусіди (вул. Драгана) Сихів, де ви зможете обговорити і спільно вирішити різні питання, познайомитися одне з одним та обмінюватися корисною інформацією.

Каріна Роханська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про вулицю Гната Хоткевича.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ