10 фактів про вулицю Трильовського

вулиця
Опубліковано:

Сихів – це 71 вулиця! Кожна з них має багато  легенд та історії. А ще безліч фактів, відомих лише старожилам, і закутків, до яких добиралися тільки найдопитливіші. Сьогодні ми дослідили вулицю Трильовського. Це окремий світ, де є все, окрім «Нової пошти». Ми знайшли 10 цікавих фактів про цю вулицю. Знаєте більше? Діліться в коментарях!

1. Вулиця Трильовського є однією з провідних вуличок Сихівського району Львова та розташована між вул. Коломийською та Вернадського. Фактично належить до мікрорайону «Санта-Барбари».

2. З 1987 до 1992 року вона називалася на честь Дмитра Лелюшенка – радянського військового діяча, який був українцем за походженням. Та в час незалежної України вулиці, названі на честь радянських героїв почали перейменовувати, така ж доля спіткала і цю вулицю.

вулиця

3. Сучасне найменування вулиця отримала після п’яти років свого існування. Відтоді і дотепер її «покровителем» є Кирило Трильовський – відомий галицький громадсько-політичний та культурно-освітній діяч. Він був депутатом віденського парламенту, послом Галицького сейму, журналістом та видавцем. Більшість знає цього чоловіка як засновника січового руху в Галичині, адже саме він створив спортивно-пожежно-руханкове товариство «Січ».

4. Особливістю цієї вулиці є «різношерста» забудова. Сихів звикли вважати доволі одноманітним, проте на Трильовського є 5-, 9- і 14-поверхові будинки 1980-их та 1990-их, а також 5-поверхівки початку двадцять першого століття. А будинок на вул. Трильовського, 31 став одним з перших на цілий район, де провели термомодернізацію (2018 рік).

5. Ця вулиця є також освітнім осередком, оскільки тут розташовані три школи та два дитячі садочки – СЗШ №1 (вул. Трильовського, 17), СЗШ №98 (вул. Трильовського, 12), початкова школа «Дивосвіт» (вул. Трильовського, 24), дитячий садок №130 (вул. Трильовського, 9) та дитсадок №40 (вул. Трильовського, 10). До речі, на початку листопада 2020 року в рамках проєкту #ПроКогоГоворятьВулиціСихова на одній зі стін СЗШ №98 створили мурал з портретом Кирила Трильовського та уривком з пісні товариства «Січ».

6. Архітектурного різноманіття цій вулиці додає храм Зіслання Святого Духа (вул. Трильовського, 9а). Цікаво, що посвячення території для будівництва церкви відбулося ще 1997 року, проте довгий час тут розташовувалася невеличка каплиця, через яку немало сихівчан досі називають цей храм «маленьким», тоді як церкву Різдва Пресвятої Богородиці – «великою». Однак в кінці 2013 року закінчилося будівництво сучасного, великого храму ЗСД.

7. Тут же знайшлося місце й для центру водного відпочинку «Дельфін». Це додає вулиці ще більшого шарму й впевненості в тому, що на вул. Трильовського можна знайти все, що завгодно – басейн, солярій, манікюр, сауну чи тренажерний зал…

8. Мешканці цієї вулиці завжди жваво долучаються до її розвитку. Так 2019 року завдяки громадському проєкту з’явився дитячий майданчик на вул. Трильовського, 5. І вже скоро стадіон біля СЗШ №98 перетвориться на сучасний простір, де сихівчани зможуть займатися спортом та влаштовувати прогулянки.

9. Влітку 2017 року ЛМР дозволила приватному підприємству «КП Сихів 2» на вул. Трильовського, 4, де розташована автостоянка, розпочати будівництво житлового 9-поверхового будинку. Однак через рік у Львові встановили мораторій (відтермінування) на забудову парковок житлом, тож ця ділянка досі залишається у звичному вигляді.

10. Вулиця Трильовського існує не лише у Львові. Іменем цього діяча названі також вулиці в Івано-Франківську, Коломиї та Снятині. А от у Львові, окрім вулиці, є також меморіальна таблиця на його честь (на фасаді будинку Української бойової управи січових стрільців на вул. Драгоманова).

Ось такою є вулиця Трильовського –  маленький світ великого району, де є фактично все, що потрібно мешканцям. З модернізацією та розбудовою району змінюється все довкола, і хто знає, якою буде вулиця Трильовського через 10 років…

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про перейменовані вулиці Сихівського району

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ