10 фактів про сихівський Дім молитви “Голгофа”

Опубліковано:

Сихівський район — великий та мультикультурний, в найбільшому районі Львова у різний час різні люди знаходили прихисток. В межах рубрики “10 фактів” ми уже розповідали про орден кармелітів босих, які проживали в нашому місті, та збудували костел на вул. Персенківка. Сьогодні ж ми розповімо про сакральну споруду “Голгофа”, що на вул. Скрипника, 2.

1. Дім молитви ХВЄ «Голгофа» звели у 2006-му році завдяки фінансовій допомозі, яку надала діаспора, зокрема, євангельські церкви Канади.

2. Наприкінці 1980-х Львівська міста рада надала Церкві ХВЄ “Віфанія” дозвіл та землі для будівництва Дому молитви та інтегрованого у нього богословського навчального закладу. Комплекс поруч з сихівським лісом будували з 1990-го до 2006-го року, причиною цього стала криза 90-х років. 

3. Хоч будівництво комплексу завершилось у 2006-му, в 1999-му році семінарія розпочала свій перший навчальний рік. У Львівській богословській семінарії навчають майбутніх пасторів, викладачів та євангелістів.  Представники вищого навчального закладу наголошують на пріоритетності п’ятидесятницького вчення, досвіду і практики.

4. Урочисте відкриття відбулося лише 21 жовтня 2012 року, на подію до України прибули представники інших християнських конфесій та гості з США, Чехії, Норвегії та Швеції.

5. У будівлі є адміністративні приміщення, викладацькі кімнати, навчальні аудиторії, зал для служінь, комп’ютерний клас, бібліотека з читальним залом. Також у будівлі розташовано гуртожиток для 100 семінаристів, кафетерій, спортивний зал, кімната для відпочинку та пральня.

6. Дім молитви — це три великі об’єми, сполучені між собою та розташовані на квадратному плані. Конструкція фасаду з динамічними вертикальними ребрами, проміжки між якими заповнені склом, візуально збільшують простір молитовного залу. Через нетипові вікна у будівлю потрапляє багато сонця, а зелений дах гармонійно поєднується з парком Івана Павла II.

7. В 2008 році ТзОВ “Укрконсалтгруп” розробив проєкт детального планування Сихова, згідно з яким молитовний дім позиціонується як один із головних культурних та духовних осередків мікрорайону. Окрім Дому молитви “Голгофа” головними осередками Сихова названо Центр Довженка та храм Різдва Пресвятої Богородиці.

8. Довгий час поруч з сакральним комплексом розташовувалась, одна з найбільших в Сихівському районі, автостоянка. Проте, її ліквідували у зв’язку з запланованим будівництвом Палацу Спорту. Міська рада в 2018-му погодила містобудівні умови та видала земельну ділянку на Сихові для зведення Палацу, але станом на червень 2021 року поруч з Домом молитви немає ні стоянки, ні спортивного комплексу.

9. Молитовний дім та семінарій при ній є найбільшим протестантським комплексом у Львові та одним з найбільших духовних протестантських закладів в Західній Україні.

10. Поруч з молитовним домом “Голгофа” росте величний дуб, якому в 2019-му році виповнилось 350 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які розваги для дітей чекати на Дні Сихова 26 червня?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ