10 фактів про проспект Вернадського

Опубліковано:

Перспективна вулиця Сихівського району з численними проєктами на які місто періодично виділяє кошти, але з різних причин не реалізує їх. Сьогодні пропонуємо вам 10 фактів про проспект Вернадського – одну з масштабних, але недобудованих вулиць Львова.

1. Вулиця (проспект) Вернадського знаходиться на півдні Сихівського масиву, поміж вул. Скрипника, Антонича та Ґрунтової.

2. Вулиця Вернадського створена у 1989 році, це одна з нечисленних вулиць Львова, яку не ніколи перейменовували.

3. Проспектом вулицю Вернадського почали називати у 2011 році, коли до Євро-2012 планували збудувати велику магістральну вулицю з 4 смугами і 2 велодоріжками. Яка, за планами, пролягатиме з Сихова до автовокзалу на вул. Стрийській, з’єднавши два великі житлові масиви.

4. Почавши роботи над майбутнім проспектом Вернадського у 2011 році, збудували лише 1,3 км вулиці, не закінчивши план через брак фінансування. Тоді вулицю будувала турецька компанія Онур. На сьогодні вулиця практично без ліхтарів та бордюрів.

5. Після зупинки робіт у 2011 році, будівництвом дороги більше не займались, дорога досі складається з 2-х частин: чотирисмугової (по дві в одну сторону) від автовокзалу та двосмугової неподалік кінцевої трамваю #8 на Сихові.

6. У травні 2017 ЛМР погодила початок проектування трамвайної лінії з Сихова на вул. Княгині Ольги. За планом, трамвай повинен курсувати від трамвайного кільця на просп. Червоної Калини по вул. Вернадського до автовокзалу, по вул. Стрийській. Далі – по вул. Трускавецькій до вул. Княгині Ольги.

7. Вперше про будівництво трамвайної колії з Сихова, через вул. Вернадського, на вул. Княгині Ольги заявив мер Львова Андрій Садовий під час запуску трамвая на Сихові у листопаді 2016 року.

8. У бюджеті міста Львова на 2019 рік було передбачено кошти для виготовлення необхідної документації щодо будівництва нової дороги, яка має з’єднати вул. Вернадського та Хоткевича. Нова дорога має допомогти розвантажити проспект Червоної Калини, вул. Зелену та Хуторівку від заторів.

9. На вул. Вернадського цього року збудують нове автобусне депо для комунального АТП-1, це рішення депутати ЛМР прийняли 20 лютого 2020. На цей проєкт планують виділити близько 3,5 мільйонів євро.

10. Львів’яни регулярно подають різноманітні петиції про добудову вулиці Вернадського та покращення інфраструктури, зокрема, на пленарному засіданні ЛМР 24 січня 2019 року депутати підтримати петицію про продовження трамвайної лінії від вул. Вернадського до вул. Наукової через автовокзал на вул. Стрийській. Проте, рішення й досі не реалізували.

Каріна Роханська

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ