10 фактів про «Іскру»

Опубліковано:

«Іскра» асоціюється у львів’ян старшого покоління з легендарним ламповим заводом або у молодшого з торговим центром на Сихові. А чи знали ви, що неподалік від них розташований однойменний хостел? Пропонуємо вам кілька цікавинок про «Іскру» – ще один із сихівських символів.

1. «Іскра» – львівське акціонерне товариство і світлотехнічна компанія, яка займається науковою розробкою і випуском готової продукції, що займає 70% українського ринку. Засноване 1 жовтня 1972 року та існує до сьогодні.

2. Назва підприємства пов’язана зі специфікою його виробництва, так би мовити, іскра – маленька частина світла. Цікаво, що з такою ж назвою існує три села в Україні – у Харківській, Донецькій областях та АР Крим.

3. ПрАТ «Львівський електроламповий завод „Іскра“» проектує і виготовляє лампи, світильники, прожектори, панелі, але мало хто знає, що тут розробляють ще й медична техніка та обладнання.

4. Штаб-квартира «Іскри» знаходиться на вул. Вулецькій, 14, у Сихівському районі. Це мікрорайони Сихів і Пирогівка. Там розташовано здебільшого садиби 1950-их років, а після повороту на вул. Межову, що приєднується до Вулецької, власне ламповий завод. Раніше вулиця мала назву Зелена бічна.

5. Гаслом підприємства є слова «Народжене з любов’ю – вічне… ». У компанії пояснюють, що таке кредо чітко описує, якою була, є і буде «Іскра», і водночас окреслює мету компанії – дарувати людям те світло, якого вони потребують і оцінять.

6. У 2006 році в компанії провели обстеження, у результаті якого взірці електроламп торгових марок «Iskra» та «Volta» отримали сертифікати якості CE та TÜV GS, які дозволяють продукції ПрАТ «Іскра» вийти на ринки Євросоюзу.

7. ТМ Iskra подарувала світло багатьом країнам. Засноване у Львові, згодом підприємство вирішило створити свої представництва в Чехії, Росії, Польщі, Німеччині, Казахстані, Китаї.

8. У 2016 році завод «Іскра» міг припинити своє існування через зупинку постачання газу, оскільки «Львівгаз» відмовився від договору оренди. Газопровід вирішили повернути в державну власність.

9.«Іскрою» назвався й сихівський хостел, який розміщений на вул. Монастирського, 1, приблизно між ламповим заводом і торговим центром.

10. Недалеко від ПрАТу, на вул. Сихівській, 14 розташувався торговий центр «Іскра». Проте для місцевих жителів «Іскрою» є і ТЦ, і зупинка громадського транспорту біля нього, а також довколишні магазини, заклади харчування і ще кілька кварталів навколо.

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про проспект Червоної Калини.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ