1 січня розпочнеться вилучення з обігу банкнот старого зразка

Опубліковано:
nbu.gov.ua

З неділі, 1 січня 2023 року, Національний банк України розпочне вилучати з обігу паперові банкноти номіналом 5, 10, 20 та 100 гривень зразка 2003-2007 років для заміни на оновлені гроші.

Такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами. Українці зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати. Як повідомляє Національний банк України, мета такого рішення є підвищення якості готівки в обігу, поліпшення готівкових розрахунків та їхньої зручності для населення. Також важливим є те, що валюта, яка перебуватиме в обігу буде належної якості та дійсно платіжна. Деякі банкноти одного номіналу мають різні дизайни, натомість завдяки вилученню всі банкноти будуть в одному стилі, що значно спростить роботу з ними.

З початку наступного року Національний банк спільно з банками розпочне поступове вилучення з готівкового обігу зазначених банкнот, зокрема: банки України не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій, Національний банк припинить забезпечувати такими банкнотами каси банків.

Банкноти попереднього покоління, які потраплять в банк не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до Національного банку для подальшої утилізації. Поступово застарілих грошей в обігу ставатиме дедалі менше, а їх місце займатимуть монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналом 20 та 100 гривень – із сучасним дизайном та посиленою системою захисту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відтепер львів’яни мають онлайн-доступ до 400 тис. оцифрованих документів міського архіву.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ