Загородили дорогу пішоходу? Вихід є!

паркування
Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Щодня ми спостерігаємо, як неправильно припарковані авто перешкоджають дорожньому чи пішохідному руху. Чи можуть мешканці району на це вплинути та яку відповідальність несе в такому випадку водій автівки? Про це «СихівМедіа» розповіла речниця патрульної поліції Львова Катерина Рибій.

Як тільки ви бачите, що автомобіль дійсно припаркований у недозволеному місці, зателефонуйте за номером 102 і викликайте поліцію.

 

 

«Якщо ваш автомобіль перешкоджає руху і мешканець викличе поліцію, машину евакуюють. Заявник повинен докладно пояснити де саме стоїть автомобіль, за необхідності сфотографувати це місце. Якщо авто не перешкоджає руху, поліція повинна встановити особу власника, який може обійтися усним попередженням. А якщо заважає іншим учасникам руху, тоді авто евакуюють і водієві доведеться заплатити за послуги евакуатора 1270 грн, за кожну добу перебування на штрафмайданчику 144 грн та штраф за таке паркування у розмірі 680 гривень», – розповідає Катерина Рибій.

Однак, якщо порушник-водій  особисто присутній на місці події, автомобіль не відвезуть на штрафмайданчик. У такому разі патрульний поліцейський виписує штраф на місці, після чого водій зобов’язаний перепаркуватися – забрати автівку з недозволеної для паркування зони. Якщо водій підійшов до автомобіля опісля виклику евакуатора, його скасовують та теж виписують штраф.

 

 

Та зазвичай поліцейські не чекають на водія, а одразу евакуюють авто, оскільки мають швидко реагувати на всі виклики, а їхня кількість щодня дуже велика.

Бувають випадки, коли, не маючи бажання платити, водії оскаржують рішення поліції у суді.

 Катерина Рибій наголошує, що не завжди порушником є водій авто, ним може бути й установа, що неправильно облаштувала вхід:

«Не можна заочно оцінювати ситуацію в плані того, що людина не може кудись пройти, бо там стоїть автомобіль. Можливий варіант, коли в певному місці передбачена парковка, а установа поруч, роблячи вхід чи пандус, не врахувала це й зробила по-своєму. Тобто, все залежить від ситуації. Поліцейські приїжджають і, якщо бачать справжню перешкоду, евакуюють транспортний засіб».

Тож в таких випадках велике значення мають свідчення громадян. Як пояснює Катерина Рибій, для інспекторів паркування зазвичай буває достатньо фото, проте поліції потрібні ґрунтовні докази, щоб витрати за послуги евакуатора були виправданими.

 

 

Вчора до нашої редакції звернулася Іва Репницька, яка розповіла, що з подругою, яка пересувається на візку, хотіла потрапити до Lviv Open Lab на просп. Червоної Калини. Щоб зробити це, їм потрібно було піднятися пандусом, прохід до якого закрив автомобіль, тож всередину дівчата не потрапили.

Не вагайтеся і дзвоніть у таких випадках до поліції! Але пам’ятайте, що патрульні потребують не лише фото, а й роз’яснення всіх деталей.

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сихівчанка потребує допомоги в боротьбі зі злоякісною пухлиною

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ