Фото: ЛМР

На вул.Угорській забудовник зрізав унікальні багряники

25 Липня 2019 в 09:56

17 липня біля оновленого заводу  «Полярон» зрізали 12 дерев. Натомість забудовник має висадити таку ж кількість молодих саджанців та побудувати зупинку. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Як повідомила голова Сихівської адміністрації Галина Гладяк, 17 липня забудовник отримав дозвіл у департаменті містобудування на видалення 12 дерев. «Забудовник зобов’язаний висадити 12 молодих саджанців і спільно з Інститутом просторового розвитку побудувати зупинку, яка б відповідала вимогам маломобільних груп населення, облаштувати велодоріжку і зберегти решту зелених насаджень», — розповідає Галина Гладяк.

За словами керівниці відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку» після зрізання багряників виявилось, що ці дерева хворі, про що свідчить вигляд зрізів стовбура. «12 багряників біля трьох входів в оновлений “Полярон” сьогодні зрізають, 27 багряників і всі липи з другого ряду залишаються. Там, на жаль, вже немає альтернативи, бо облаштовуються вхідні групи (сходи, пандуси, дашки). Навіть з точки зору будівельного законодавства місто мусить надати такий дозвіл. Але справжня погана новина це зріз, який я бачу. Виглядає, що треба рятувати ті багряники, що лишаються, і боротися за висадку нових великих багряників на інших місцях. Бо нас цікавить те, що буде тут за 5−10−30−50 років», — розповіла Олександра Сладкова.

За зрубані дерева забудовник до бюджету міста заплатив близько 200 тис. грн. За ці кошти планують закупляти дерева в парки.