В Україні створили перший сервіс із пошуку інформації про репресованих

Опубліковано:

Фото: Рада

 

Архів Українського інституту національної пам’яті до Дня пам’яті жертв політичних репресій (17 травня) відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Про це повідомили у пресслужбі архіву.

Усім охочим надаватимуть консультації, супроводжуватимуть людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках, а також допоможуть написати правильні звернення та запити в архіви для того, щоб отримати всю необхідну інформацію про людей, історичні постаті та події. Звернення у Консультаційний центр є безкоштовним.

«Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян. Проте досі далеко не всі імена встановлені. Мета новоствореного Центру – підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну», – розповів директор галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті Ігор Кулик.

Додамо, що у Львові щорічно вшановують пам’ять жертв політичних репресій поминальною панахидою та громадським віче поруч з пам’ятником жертвам комуністичних злочинів на пл. Шашкевича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові стартував пілотний проєкт зі окремого збору та сортування органічних відходів.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ