Фото: Волинські Новини

Уряд скасував кримінальну відповідальність за нетверезе водіння

3 Липня 2020 в 14:20

Вчора, 2 липня в Україні скасували кримінальну відповідальність за нетверезе водіння. Проте, попередньо Верховна Рада збільшила суму штрафу за таке порушення. Про це повідомили на Урядовому порталі.
 
Закон щодо скасування кримінальної відповідальності за водіння у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують концентрацію увагу та швидкість реакції водіїв прийняли 17 червня. І лише вчора, 2 липня, його повернули до парламенту з підписом президента. Тобто, тепер в Україні за п’яне водіння не каратимуть позбавленням волі.
 
Нагадаємо, що 1 липня в Україні також набрав чинності закон № 7279-д про збільшення суми штрафів за кермування у нетверезому стані. Законопроєкт мав вступити в дію ще 1 січня, адже його прийняли в грудні 2019 року, але Уряд відтермінував впровадження на пів року.
 
В рамках цього закону суми штрафів становлять від 17 до 51 тис. гривень. Більше про відповідальність за керування автомобілем у нетверезому стані можна дізнатись за посиланням.