Фото: urban curators

Як виглядає концепція першої ділянки велосипедного маршруту «Зелена лінія»

30 Серпня 2019 в 17:29

Незалежна агенція урбаністів та архітекторів Urban Curators представила кінцеву концепцію ділянки велосипедно-пішохідного маршруту «Зелена Лінія». Вона пролягатиме від центру Довженка, попри парк Івана Павла ІІ, до Шувару. Далі команда розроблятиме проект будівництва, який фінансуватиме  Львівська міська рада спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.  

Зелена лінія —проект, який передбачає облаштування велосипедно-пішохідного маршруту, довжиною приблизно 8 км. Маршрут поєднає густонаселений житловий район Сихів з низкою громадських об’єктів, зелених зон і центром Львова.

Архітектори з незалежної агенції Urban Curators розробили пілотну демонстраційну концепцію відрізку, котрий пролягає від Центру Довженка до Шувару попри парк Івана Павла ІІ. Вони працюватимуть над проектом будівництва цього відрізку, створення якого профінансує Львівська міська рада спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.  

Під час розробки проектних рішень, архітектори врахували наявні містобудівні плани. Головна мета – створення комфортного простору для пішоходів та велосипедистів, досягається шляхом низки заходів :


– заспокоєння руху на ділянці між просп. Червоної Калини та вул. Лісною;
– перекриття авторуху на ділянці вул. Лісної: від вул. Скрипника до вул. Освицької;
– заспокоєння авторуху на ділянці вул. Лісної поруч із 4-ма садибами, що примикають до неї;
– перекриття руху автотранспорту вздовж долини р. Зубра
– між парковою зоною та територією ринку Шувар, згідно з Генеральним планом, планується прокласти нову вулицю (Хортицьку), яка з’єднає вул. Хоткевича з вул. Стрийською. 

 

 

Між храмом Різдва Пресвятої Богородиці та церквою Голгофа утвориться  вулиця. Тротуарна частина для пішоходів матиме ширину три метри, а для велосипедистів на проїжджу частину будуть  нанесені відповідні піктограми.  

В парку є ділянки, які мають статус пішохідної зони, однак наразі цей режим не виконується. Для того, щоб пішохідна алея запрацювала, авторух з обох боків алеї парку буде перекрито за допомогою стовпців.

Відповідно до концепції, велосипедно-пішохідний маршрут Зелена лінія, проходитиме повз студмістечка УКУ та повз трьох важливих місцевих храмів різних конфесій, при чому не перетинатиме хресної дороги, яку планують влаштувати в парку Івана Павла 2. 

Зараз існує частина маршруту, на якій немає жодної інфраструктури, але є дуже гарна природа: ліс і долина. На цій ділянці планується роздільний велосипедний та пішохідний рух, доступ автомобілів перекриють, вздовж маршруту влаштують освітлення та паркову інфраструктуру.

 

 

Згідно з планом розвитку ринку Шувар, вулицю Хоткевича реконструюють та облаштують русло річки Зубра. На ринку Шувар планують позавуличне паркування, а також ліквідують автостоянку поруч з вул. Хоткевича та Хуторівки. На цій ділянці утвориться місце для громадського простору, де можна посидіти у кафе і відпочити коло річки.
Територію при вході у парк біля вул. Скрипника також планують облаштувати. 

 

 

Усі місця відпочинку обладнають смітниками так, щоб у сміттєзбірних машин був вільний доступ до них. Покриття доріжок урбаністи пропонують влаштувати  таким чином, щоб воно витримувало проїзд вантажної машини. 

Також встановлять спеціальні урни для прибирання після собак та стенди інформування вздовж маршруту. 

 Маршрут буде зручним для любителів спорту, адже безпосередньо пройде біля деяких спортмайданчиків, якими активно користуються мешканці мікрорайонів. А хто полюбляє бігати чи кататися на роликах, той матиме нагоду займатися в парку.

Для інтеграції Зеленої лінії з громадським транспортом, зупинки планується обладнати велопарковками та навігаційною інформацією.

У парку Івана Павла 2 влаштують кілька питних фонтанів вздовж маршруту. Ділянка у долині річки Зубра запланована для пішохідних прогулянок,  також мають бути місця для сидіння.