Плани на літо 2020: кордони Європи, авіасполучення та відпустки епохи коронавірусу

Опубліковано:

Фото: 7NEWS.COM.AU

 

Регулярні авіарейси з України до країн Євросоюзу відновлять наприкінці літа або у вересні, але тільки частково, вважають в українському уряді. Про це пише Українська правда.

Європейські держави, економіка яких украй залежна від іноземних туристів, шукають шляхи «зловити» залишки туристичного сезону. Вони тиснуть на Брюссель, переконуючи, що повна заборона туризму не є виходом. 

Закрита Європа

У в’їзді до ЄС зараз відмовлять не лише українцям, але також американцям, канадійцям, японцям чи мешканцям будь-яких інших держав, окрім тих, хто має посвідки на проживання у Євросоюзі чи належить до нечисленних винятків (як-то дипломати чи члени екіпажів).

Цю заборону, запроваджено ще у березні, наразі вона діє до 15 травня, і немає жодних сумнів у тому, що її буде продовжено далі. У ЄС хочуть діяти поетапно і спершу зняти обмеження на подорожі всередині Шенгену, а вже потім – відновити в’їзд іноземців.

Плани на літо

Від уряду європейських країн все частіше чути репліки про те, що карантин не може тривати вічно. Багато «туристичних» країн піднімають питання: чому ми маємо відмовитися від туристичного сезону? В Брюсселі це чують. Тому Урсулі фон дер Ляєн довелося окремо заспокоювати португальську публіку, запевнивши її: туризм хоч і зміниться, але не буде повністю зупинений. «Ми маємо знайти розумне рішення для літніх відпусток. Можливо, трохи відмінне (від звичного), із гігієнічними заходами, з більшою соціальною відстанню, але рішення має бути знайдене. Тому я оптимістична щодо літніх відпусток», – додала президентка ЄК.

 

Наприклад, Італія готує програму стимулювання внутрішнього туризму: італійцям відшкодують частину витрат на відпустку, проведену у власній країні (зараз обговорюється сума у 350-500 євро). За попередніми урядовими планами, країна може поступово приймати туристів лише у вересні, та й то – якщо не буде нових спалахів епідемії.

 

Іспанія, яка зазвичай приймає 80 мільйонів іноземних туристів на рік, вже змирилася з тим, що сезон-2020 втрачено. Не лише з медичних, але також і з психологічних причин. Навіть якщо умовний німецький турист отримає право полетіти на іспанський курорт – то все одно не робитиме цього прямо зараз, у рік епідемії.

Але головна нова ідея, до якої поволі схиляються європейські уряди – це те, що подорожі мають відкрити ще до того, як епідемія буде подолана.

Туризм із вірусом

Одна з найбільш уражених коронавірусом країн – це Туреччина, де зараз понад 90 тисяч хворих, більш ніж 2000 смертей, і кількість нових заражень стрімко зростає. Утім, наперед прощатися із туристичним сезоном Ердоган не має наміру.

Зараз у країні діє дійсно жорсткий карантин, із комендантською годиною, але уряд розуміє, що навіть такі заходи не дозволять позбавитися спалахів зараження до початку літнього сезону. А тому Туреччина взяла на озброєння принципово іншу стратегію: там готуються приймати туристів ще до подолання коронавірусу, до появи вакцини тощо.

Як і в європейських державах, турецький уряд планує почати з відкриття туристичних об’єктів для своїх громадян. «Я впевнений, що внутрішній туризм почнеться наприкінці травня»,заявив міністр культури та туризму Мехмет Нурі Ерсой. Після цього, якщо все буде йти добре, країна відкриється для іноземців.

Головна ідея турків – створити для туристів «закриту» чисту зону, мінімізувавши ризик зараження ззовні.

“Ми починаємо сертифікацію таких місць без ʼкорониʼ”, – розповів Ердоган, “Анталія лишилася поза епіцентром турецької епідемії, там показники та їхня динаміка – непогані, тому база для проєкту вже є. У готелях, що отримають «безкоронний» сертифікат, діятиме спеціальна процедура стерилізації транспорту, постійна перевірка персоналу тощо. Сертифікат надаватимуть також аеропортам, ресторанам, музеям, історичним зонам. Наприклад, розклад літаків (із туристами у «чистих» аеропортах) буде здійснюватися у спеціальні часові проміжки”, – пояснює міністр.

Кіпр, із його шаленою залежністю від туристичного сектору, не може дозволити собі просто проігнорувати сезон – тому там шукають шляхи, як приймати масового туриста вже цього року. А отже, уряд Кіпру переконуватиме Єврокомісію знімати заборони на подорожі, не чекаючи кінця літа.

«Якщо все йтиме добре, ми зможемо приймати перших туристів у липні… І ми вже наприкінці травня плануємо запустити рекламну кампанію вдома та за кордоном»,пояснює заступник міністра туризму Саввас Пердіос.

Попри спалах епідемії у Лісабоні сподіваються відновити туристичний потік у липні для громадян ЄС.

У Греції, яка зараз також є відносно «короначистою» державою, від масштабних планів утримуються, але також мріють про відновлення туристичного потоку. Як пише Ekathimerini, грецький уряд планує впоратися до піка літнього сезону, хоч і розуміє, що про відновлення старого туристичного потоку не може йтися.

Та чи відновить Україна авіаційне сполучення?

Міністр інфраструктури Владислав Криклій в інтерв’ю “24 каналу” переконував, що Україна не анонсує і не планує відновлення рейсів передусім через те, що літати немає куди – інші країни залишаються закритими. І, мовляв, щойно ЄС піде на послаблення – Україна зробить те саме. «Регулярні (авіарейси до ЄС запрацюють) – цілком ймовірно, що з вересня. Навіть раніше, до кінця літа», – заявив він.

Проте навіть за великого бажання урядів ЄС відкрити свою територію для туристів, такі плани дуже важко реалізувати. Хрест на цьому може поставити побоювання того, що після періоду літніх відпусток доведеться долати новий спалах вірусу у світі.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ