Фото: Сихів Медіа

Передвеликодню обрядовість на Сихові розпочато!

23 Квітня 2021 в 13:54

Великдень для християн – одне з найбільших свят. Тому не дивно, що готуватися до нього господині починають ще задовго. І першим сигналом, що от-от Христос Воскресне є масові генеральні прибирання у домівках та миття вікон до Паски.

Із величезним розмаїттям миючих засобів, помити вікна до блиску нині не є проблемою. Але багато сихівчанок переконані, що не варто забувати про народні методи, які є не менш ефективними і мають повне право на життя. Більше того, деякі з них можуть бути повноцінними конкурентами модних спреїв. Які з них залишилися в минулому столітті, а які передаються з покоління в покоління як домашні секрети – ми опитали сихівських господинь і склали 10 найпопулярніших порад.

Власниця клінінгової компанії, Оксана радить мити вікна водою із додаванням плину до миття посуду. Це забезпечить помітний блиск і не потрібно буде терти вікно до першого поту.

Кілька цікавих методів миття вікон, знайшовши в інтернеті, випробувала на власних вікнах мати в декреті Олена:
Протерти вікно гліцерином у чистому вигляді і витерти на сухо серветкою. Гліцерин утворює невидиму плівку, яка захищає довше вікно від бруду та пилу.

Також Олена використовує синьку. Кілька крапель до води дають приємний ледь помітний блиск холодного відтінку.
Цікавим старим рецептом поділилася з нами вчителька Ірина. Хоч вона сама цього методу не використовує, втім знає його ще від бабусі, яка розрізала цибулину навпіл і соком від зрізаного боку протирала вікна. Потім витирала їх насухо.

Більш популярний спосіб, який часто використовують багато сихівських господинь – це вода із кількома ложками оцту. Щоправда, дехто не любить цього способу через специфічний запах. У такому разі, оцет можна замінити соком лимона. Ефект також втішить.

 

 

Справжній пошуковець складних рецептів, пані Віра з Сихова, розповіла про таку суміш: 2 чайні ложки спирту, 2 чайні ложки оцту, 1 чайну ложку крохмалю і 1,5 склянки води. Добре збовтати. Рідина буде нагадувати візуально молоко. ЇЇ потрібно розпилювати і протирати насухо. Виявляється, що крохмаль має чудову властивість очищувати вікна від засохлого бруду, комашок, скотчу.

І відомий практично усім метод – протирання вікна зім’ятою газетою, яка не залишає розводів на склі. Мабуть, у кожній хаті є господиня, яка хоч раз його випробувала.

І наостанок, ловіть ще кілька порад від Сихів. Медіа:

Якщо у ваших вікон від часу пожовтіли рами, нанесіть на них суміш соди та оцту. Залишіть на певний час і промийте водою.

А чи знали ви, що настояна заварка також чудово відмиває вікна? Головне – чай повинен бути дуже міцним.
Якщо на пластикових підвіконнях є подряпини, нанесіть на них зубну пасту і дайте висохнути. Акуратно змийте навколо залишки пасти.

Які із цих методів використовуєте ви? А може поділитесь власними секретами – як помити вікна до блиску без особливих зусиль?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пішохідний перехід та майданчик для Старого Сихова. Підтримай петиції.