Фото: То є Львів.

МОН оприлюднило правила для шкіл під час адаптивного карантину

22 Лютого 2021 в 15:28

Міністерство освіти і науки оприлюднило рекомендації для закладів загальної середньої освіти і роз’яснило особливості роботи шкіл під час адаптивного карантину з 24 лютого.

Відповідно до постанови Уряду №104, з 24 лютого до 30 квітня 2021 року на всій території України запроваджено адаптивний карантин. Залежно від епідемічної ситуації, на території України в цілому або на території окремих регіонів встановлюється “зелений”, “жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, кожен з яких має чіткі обмеження та критерії визначення.

Отож з 24 лютого на території України буде “жовтий” рівень епідемічної небезпеки, відповідно до якого заборонено: 

  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів);
  • проводити масові (культурні, спортивні, наукові, освітні, професійні тематичні та інших) заходи за участю більше однієї особи на 4 кв. м. площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50% місць у кожному окремому залі.

Якщо у певному регіоні “червоний” рівень, то забороняється відвідувати заклади освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

У випадку організації дистанційного навчання заклад освіти має діяти в інтересах дитини. Організація освітнього процесу має забезпечувати регулярну та змістовну взаємодію вчителів з учнями. Крім того, повинні бути умови для забезпечення повноцінної участі в освітньому процесі особам з особливими освітніми потребами з обов’язковим урахуванням індивідуальної програми розвитку.

Також заклад освіти має забезпечувати регулярне відстеження результатів навчання учнів і за потреби надавати їм підтримку в освітньому процесі. Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин, заклад забезпечує використання інших засобів комунікації, доступних для учнів – телефонного, поштового зв’язку тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дзвіницю ЦРПБ підсвітять до Міжнародного дня рідкісних захворювань