Громадський простір на Хуторівці: хто гальмує процес і чи можливо перетворити зону на відпочинкову

Опубліковано:

Громадський простір на Хуторівці: хто гальмує процес і чи можливо перетворити зону на відпочинкову

У серпні в Єдиній системі місцевих петицій з’явився документ, у якому мешканці вул. Хуторівка пропонують створити на цій вулиці відпочинкову зону на місці теперішньої захаращеної території. Журналісти «Сихів Медіа» розбиралися, чи можлива реалізація цього проекту і хто за нього відповідає.

Облаштувати громадський простір для відпочинку дітей і дорослих хочуть мешканці вул. Хуторівка. На цю думку їх наштовхнули постійний безлад на ділянці, а також, як кажуть вони самі, «кримінальні елементи», що неодноразово нападали на людей та переховувалися у хащах. До всього — поруч немає ділянки, яка би дозволяла відпочивати місцевим.

Утім починалося все з бажання просто впорядкувати територію. Жильці кількох будинків об’єдналися в орган самоорганізації населення «Вуличний комітет «Хуторівка».

Відеоматеріали надав «Вуличний комітет «Хуторівка»

«Під нашими будинками порядок є — ми косимо траву, прибираємо сміття тощо. А от зона, де йдуть лінії електропередач і теплотраса, знаходиться у занедбаному стані. Там постійно поселяються різні невстановлені особи, через що трапляються грабунки. Це все відбувається, бо майданчик дає можливість переховуватися кримінальним елементам», — каже активіст Володимир Семигородський.

Відтак, громадськість звернулася до Львівської міської ради. Там, за словами представника вуличного комітету, їм призначили куратора — керівника КУ «Інститут міста» Олександра Кобзарева. Спільно з ним було вирішено розчистити територію. Для цього залучили «Львівобленерго», «Львівтеплоенерго», які теж користуються цією ділянкою, та Сихівську райдержадміністрацію.

«Утім представники цих структур мінімально позрізали кущі і на цьому їхня робота закінчилася. Тоді ми запропонували створити програму розвитку зони і створити для цього бригади з благоустрою, які фінансуються з міського бюджету. Однак нам відповіли, що коштів на це не передбачено», — пояснює Володимир Семигородський.

Також він додає, що багато разів чиновники спиралися на те, що упорядкування цієї ділянки — справа виключно мешканців конкретної вулиці. Однак, каже активіст, це не так, адже нею користується все місто. Відтак, вуличний комітет вирішив, що тут треба створити відпочинкову зону, яка вирішить одразу дві проблеми: територія буде впорядкована, а мешканці навколишніх будинків отримають громадський простір.

«Ресурсів міста для цього необхідно небагато. Потрібно зачистити пропоновану територію від кущів та іншої дикої рослинності, вирівняти ландшафт, замостити доріжки, посіяти газонну траву та встановити мінімум вуличних меблів (у першу чергу, лавки), посадити низькорослі декоративні дерева. Ми готові, за відповідного фінансування з міського бюджету, на базі нашого вуличного комітету створити бригаду з благоустрою для догляду за цією ділянкою адже вона знаходиться поряд з нашою вулицею», — йдеться у петиції до міського голови, яку склали активісти.

У Сихівській райдержадміністрації зазначають, що про петицію чули, однак не розуміють, як справа може піти далі, якщо вуличний комітет не виконав свою частину завдання.

«Щодо облаштування громадського простору, станом на сьогодні є рішення виконавчого комітету, на підставі звернення вуличного комітету «Хуторівка». Звернення було від кінця 2017 року, де вони кажуть, що готові долучитися до фінансування та взяти на себе відповідальність за розроблення детального плану території. На підставі цього звернення 19 січня 2018 виконком виніс рішення, де замовником детального плану визначено департамент містобудування. Відповідальним за фінансування визначили вуличний комітет «Хуторівка». За моєю інформацією вони цього не виконали», — каже голова Сихівської РДА Галина Гладяк.

Вона зазначає: якщо активісти виконають ці кроки, буде визначено місце під сквер, бульвар, парк абощо, яке буде передбачене детальним планом. І вже тоді відповідно до проектно-кошторисної документації (яку також треба окремо розробити) будуть проводитися роботи.

«До таких робіт ми можемо приступити лише після того, як буде розроблений детальний план. Зміна призначення земельної ділянки може бути оформлена тільки після розроблення детального плану. Вуличний комітет брав на себе  зобов’язання і з їхньої ініціативи розроблялося рішення виконавчого комітету. Фактично вони самі зараз гальмують подальший процес», — зазначає Галина Гладяк.

Керівник вуличного комітету Володимир Семигородський називає такі слова звичайними відмовками. Він пояснює, що дійсно з таким рішенням виконкому знайомий, але каже: це буде порожня трата коштів.

«По-перше, дозвіл на детальний план брався не з метою зміни цільового призначення, а для впорядкування питань власності земельних ділянок мешканців. Мови про те, що там будуть враховуватися нюанси створення відпочинкової зони, не було. Якщо ми зараз вкладемо кошти, замовимо детальний план виключно для того, щоби змінити цільове призначення ділянок, ми все одно залишимося на тому місці, де були. Я від міста не чув, що вони готові допомогти у створенні відпочинкової зони», — наголошує Володимир Семигородський.

На питання, чому команда вуличного комітету не подала свій проект зі створення громадського простору на вулиці Хуторівці на Громадський бюджет, активіст відповідає, що вони не володіють необхідними знаннями.

«Потрібно робити фінансові розрахунки, детально пропрацьовувати технічну документацію — ми цього робити не вміємо. Тому і пішли шляхом написання петиції», — пояснює представник об’єднання.

«Сихів Медіа» зверталося також по коментар до КУ «Інститут міста», однак нам відмовили, посилаючись на завантаженість працівників і те, що тема Хуторівки не є першочерговою.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ