Електросамокатом, таксі чи пішки?

самокат
Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

З приходом весни львів’яни отримали нову послугу – оренда електросамоката. На вулицях Сихова також з’явилися двоколісні, і сихівчани вже зраділи, що можна погасати та випробувати новий вид транспорту, їдучи на роботу, навчання чи в магазин. Але що потрібно знати, щоб не «влетіти на гроші» та не зіпсувати собі плани, довіряючи цьому виду транспорту? 

Уявіть: ви спланували ви собі поїздку з центру Львова до проспекту Червоної Калини, а тут на під’їзді до Сихова, виявляється, що мікрорайон поки що перебуває у «червоній зоні», де послуга заблокована. Тож далі — пішки, таксі або пересідаєте в маршрутку. Якщо ви домовились про зустріч – візьміть до уваги витрати часу на додаткове добирання до пункту призначення.

 

 

На щастя, Сихівський район одним Сиховом не обмежується, тож ми вирушили на пошуки електричного самоката на Новий Львів, а це зелена зона для електросамокатів.  Новий і зелений — на вул. Угорській  чекав електросамокат, готовий до поїздки. У рамках нашого експерименту, ми обрали кінцевою точкою поїздки ТЦ «Шувар».

Щоб її розпочати, потрібно розблокувати транспорт, відсканувавши через мобільний додаток QR-код, прикріплений до самоката. За розблокування потрібно  оплатити 9 гривень, а за кожну хвилину подорожі – ще 1,90 грн. Отже, далі – гроші з’їдають не кілометри, а витрачений час.  Хочете оглядати  пейзажі, їдучи повільно –  обирайте відповідну швидкість і насолоджуйтесь.  Поспішаєте або хочете зекономити – тримайтесь міцніше і мчіть.  Якщо це ваша перша поїздка, Bolt рекомендує не перевищувати швидкості «Початківця», тобто їхати не швидше 15 км/год. Проте, щиро кажучи, цей початковий режим усе одно видався нашій журналістці  шалено швидким – у таких випадках радимо користуватися кнопками «Їхати» та гальмом одночасно.

 

 

Припаркуватися в кінці своєї поїздки можна будь-де в межах тротуару, головне – зробити фото й надіслати його в додаток Bolt.

Однак, не все так просто… Малоймовірно, що з першої поїздки відразу вийде поїхати швидко й без проблем.  До прикладу: на нашому маршруті (вул. Угорська – ТЦ «Шувар»), що пролягає сихівським мостом, в деяких місцях доводилося зносити самокат сходами, що також займало часу і зусиль, адже вага самоката 17 кг.

Ось тут журналістка вперше оцінила переваги таксі, де можна добратися до потрібної локації чистою та спокійною.

До «Шувару» наш транспорт заїхав дійсно швидко, але тут знову виникла проблема:  щоб залишити самокат у червоній зоні, потрібно доплатити 100 гривень або ж повернути його назад у зелену зону.  Зазначимо ще одне: повертати його назад довелося пішки, бо їхати він перестав. Тобто, вперед попри перейдений «червоний» кордон самокат таки їхав далі, максимально сповільнивши швидкість, а вже назад – ні.

 

 

Наша поїздка від ЖК «Софіївки» до ТЦ «Шувару»,  вартувала  28 гривень. З них 19 грн за подолання відстані 1,8 км та 9 гривень за розблокування самоката. До речі, оплатити можна лише карткою, тож будьте готові, що ваш банк візьме 50 гривень застави, які поверне в кінці подорожі.

Якщо ж ви вирішите замовити таксі, щоб проїхати цю ж ділянку, вийде в економваріанті 39 грн, у комфортному – 45 гривень.

І, звісно. Якщо погода та стан здоров’я дозволяє, цю відстань можна подолати пішки, отже безкоштовно. Зручне взуття, 20-30 хв і ви у місці призначення!

 

 

Тож тепер порахуємо, скільки треба буде доплатити за час, за який ми знову йтимемо до Нового Львова. 10 хвилин, 15? Загалом поїздка обійшлася нам в 60 гривень, але залишилися ми майже на тому ж місці.

Без сумніву, стане краще, коли й на Сихові можна буде випробувати ці електросамокати, щоб не було страху випадково перейти межу між червоною і зеленою зонами та переплачувати чи повертатися назад. На загал це непогана альтернатива таксі, особливо якщо потрібно швидко подолати невелику відстань, і якщо надворі хороша погода.

 

 

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де починається і закінчується Сихівський район?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ