Львівські супермаркети зобов’язали пропонувати альтернативу поліетиленовим пакетам

9 Листопада 2018 в 17:10

9 листопада виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення про обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів у торгових мережах міста.

Метою такого рішення є збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища та збереженням довкілля.

Тепер у торгових точках мають пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів — паперові пакети, багаторазові торбини тощо. Також вони повинні розробити програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазової тари.

«Протягом останнього часу ми мали низку зустрічей з супермаркетами і випрацювали конкретну логістику щодо переходу. По-перше, це добровільна лояльна система пропонування: при тому як ви розраховуєтеся, ви маєте змогу самостійно обрати один пакет або другий. Другий важливий крок — це чітка номенклатура того, що використовується в супермаркеті. Окрім поліетиленових пакетів є полістирол, який приносить теж багато шкоди. Відтак, ми маємо чітку номенклатуру від супермаркетів, що потрібно замінити, і таким чином будемо стимулювати велику кількість стартапів, підприємств, які роблять багаторазові торбинки, упаковки. Третя важлива річ — заміна того, що є, на те, що переробляється. Потрібно максимально пропонувати в магазинах багаторазові або паперові пакети», — пояснив заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.