5 рецептів зігріваючого глінтвейну

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

Осінні дні стають все холоднішими, тож варто замислитися, як зробити вечори особливо теплими. Пропонуємо вам 5 смачних рецептів та правила приготування глінтвейну, які зібрало видання Lady.tochka.net.

У глінтвейн іноді додають ром, коньяк, лікери, лимон, але в такій кількості, що смак напою ці добавки не змінюють, проте надають йому приємний аромат. У приготуванні глінтвейну є кілька важливих правил:

– перш за все, глінтвейн, як і кава, у жодному випадку не повинен закипати. Температура має сягати близько 70 градусів. Нагрівати вино слід у вогнетривкому посуді, доки не зникне біла піна;

– оптимальний варіант вибору вина – Хванчкара, Кіндзмарауллі, Кагор, Каберне. Ідеально підходять червоні, сухі і не міцні вина;

– глінтвейн п’ють гарячим і обов’язково з високих (щоб менше остигав) бажано прозорих (щоб помилуватися кольором напою) склянок, вдихаючи гарячі ефірні пари. Гаряче вино слід вживати відразу після нагрівання, поки воно не втратило свій букет і смакові якості;

– якщо до складу глінтвейну входить гаряча вода, її потрібно закип’ятити безпосередньо перед використанням. Не можна наливати гарячу воду поверх алкогольних напоїв, оскільки це псує їхні смакові якості. Натомість слід обережно влити воду по краю.

Глінтвейн класичний

Інгредієнти:

– червоне столове (сухе) вино – 750 мл

– мед 2-3 ст. ложки

– лимон – 1 шт

– апельсин – 1 шт

– яблуко – 1 шт

– тертий імбир – 1 ч. ложка

– мускатний горіх ¼ ч. ложки

– 2 палички кориці і гвоздика за смаком.

Приготування:

У баняку змішати гвоздику, мускатний горіх, корицю, імбир. Додати 100 мл води, довести до кипіння, прибрати з вогню. Потім отриманий відвар процідити. Настоювати 10 хвилин.

Апельсин, яблуко і лимон нарізати скибками. До відвару налити вино і додати нарізані фрукти. Довести до кипіння, але не кип’ятити! Після цього можна подавати.

Глінтвейн зимовий

Інгредієнти:

– червоне столове вино – 750 мл

– настій міцного чаю – 100 мл

– кориця і гвоздика за смаком.

Приготування:

У емальований посуд налити вино і настій міцного чаю. Довести напій до кипіння. Потім в посуд додати корицю і гвоздику за смаком, дати настоятися. Злегка підігріти, якщо глінтвейн охолов, і можна подавати до столу.

Глінтвейн по-київськи

Інгредієнти:

– десертне солодке червоне вино – 150 мл

– наливка вишнева – 50 мл

– лимон – 1/2 шт

– кориця і гвоздика на смак.

Приготування:

У посуд налити вино і вишневу наливку, довести суміш до кипіння, але не кип’ятити. Потім в глінтвейн додати прянощі, лимон, нарізаний тонкими скибочками, і дати настоятися близько 10-15 хв. Гарячий глінтвейн розлити по чашках (при необхідності підігріти).

Глінтвейн з коньяком

Інгредієнти:

– червоне напівсолодке вино – 150 мл

– коньяк – 20 мл

– мед – 50 г

– лимон – 1/2 шт

– кориця і гвоздика за смаком.

Приготування:

У посуд налити червоне напівсолодке вино і розчинити в ньому цукор, а потім доводити до кипіння, але не кип’ятити. Гаряче вино зняти з плити, додати в нього спеції і лимон, нарізаний скибочками. Додати коньяк і дати настоятися близько 10-15 хв. Готовий гарячий глінтвейн розлити у чашки.

Глінтвейн з білого вина

Інгредієнти:

– біле сухе вино – 750 мл

– яблучний сік – 500 мл

– мед 2-3 ст. ложки

– лимон 1 шт

– апельсин 1 шт

– яблуко 1 шт

– тертий імбир 1 ч. ложка

– мускатний горіх ¼ ч. ложки

– 2 палички кориці і гвоздика на смак.

Приготування:

Змішати гвоздику, мускатний горіх, корицю, імбир. Додати 100 мл води, довести до кипіння, прибрати з вогню. Отриманий відвар процідити. Настоювати 10 хвилин.

Апельсин, яблуко і лимон нарізати скибками. У баняк з відваром з прянощів налити вино, сік і додати нарізані фрукти. Довести до кипіння, але не кип’ятити. І можна подавати до столу.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ