Фото: Сихів.Медіа

10 фактів про «Шувар» (Фото)

23 Січня 2020 в 12:00

Ринок Шувар — це ще один з символів Сихівського району. Не усі знають, що він поділяється на Верхній та Нижній Шувар і це два різних торгівельних майданчики. Загалом, ринок Шувар — це найбільший оптовий ринок Західної України. Ці та інші маловідомі цікаві факти у нашому матеріалі.

1.Назва «Шувар» походить від назви рослини, яка має офіційну назву Аїр тростиновий (або Аїр звичайний). Українські народні назви – лепеха, татарське зілля, шувар. Це багаторічна рослина, яка зазвичай росте на болотистій місцевості або біля водойм.

2. Підприємство, яке почало свою діяльність майже 30 років тому на «Зелені свята» обрало цю назву невипадково. Адже, рослина шувар в ці дні слугує оберегом від злих сил за народним повір’ям.

 

 

3.У 90-х роках минулого століття на місці теперішнього Шувару були болотяні водойми. Майже ніхто, окрім власника групи компаній Шувар, не вірив, що на такій дивній неправильній території можна спорудити найбільший в західній Україні гуртовий ринок.

4. Торгове підприємство «Шувар» засновано у 1991 році, воно розпочало діяльність як магазин роздрібної торгівлі.

 

 

5. У 1996 році торгове підприємство «Шувар» перереєстрували в ТзОВ «Шувар», яке й досі є власником Верхнього Шувару.

6. 1999 року відкрито торгово-промисловий ринок загальною площею 3000 м2 на пр.Червоної Калини, 36 – так званий, Верхній Шувар. Кількість торгових місць тоді була 260, станом на 2004 рік — 980. Зараз ТК Шувар має загальну площу понад 20.500 м.кв.

 

 

7. Нижній Шувар (вул. Хуторівка, 4б) – це наймасштабніший в Західному регіоні України оптовий ринок сільськогосподарської продукції. Він займає понад 20 гектарів облаштованої спеціалізованої території.

8. Середня кількість заїздів автомобільного транспорту на Нижній Шувар становить приблизно 1,3 млн авто на рік.

 

 

9. З 2008 року компанія «Шувар» є членом Світової організації оптових ринків.

10. У 2012 році компанія отримала сертифікат Міжнародної системи якості менеджменту 9001-2008, який є показником відповідності міжнародним стандартам.