Нові субсидії: хто з сихівчан вже не зможе ними скористатися?

Опубліковано:

Фото: Сихів Медіа

 

В рамках спецпроєкту Сихів.Медіа“ОСББ 1.2.3”

З 1 травня в Україні призначили нові правила отримання субсидій для оплати житлово-комунальних послуг. Відтепер абсолютно всі субсидії будуть виплачувати готівкою, тоді як раніше відсоток отримувачів «живих грошей» сягав близько 92%. Проте, окрім цього, є й інші нові правила, про які львів’яни повинні знати.

Кого стосуються ці зміни?

Про це нашій редакції розповіла сихівська експертка з управління ОСББ Іванна Іськів:

«Нові субсидії стосуються всіх мешканців в однаковому розмірі.Як тих, які є членами ОСББ, так і тих, що не мають цього об’єднання у своїх будинках. Проте, тим людям, у яких відбулися певні зміни – місця прописки, розміру доходів чи купівлі майна – потрібно написати нову заяву на отримання субсидії та подати декларацію».

 

 

Однак, цього разу уряд прописав значно більше категорій громадян, які не можуть розраховувати на субсидії. Тепер не можна купувати нове авто чи іноземну валюту на понад 50 тис. грн.Не можна мати на депозитному рахунку в банку більше, ніж 100 тис. грн. І за кордон їхати не варто, бо субсидію вам просто не призначать.

Проте, розглянемо ці правила детальніше. Відтепер вам точно не призначать субсидію, якщо член вашої сім’ї чи хтось з домогосподарства:

  • під час призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня;
  • за рік до звернення за субсидією купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн;
  • володіє автомобілем, з дати випуску якого минуло менш ніж 5 років або якщо в сім’ї є понад 1 автомобіль, з дати випуску якого минуло менш ніж 15 років;
  • перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (сюди не входять відрядження, лікування, навчання та догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку).

Як зазначають на сайті виконавчої влади України, такі правила нарахування субсидій є більш справедливими, а саме позицію справедливості вона й намагається підтримувати у всіх постановах. Проте, якщо говорити простіше й по-чесному, уряд просто зменшив відсоток тих, хто може претендувати на фінансову підтримку. Субсидії – тягар для бюджету держави, тож закономірно, що вона хоче його позбутися. Так, у такий спосіб хочуть оминути шахраїв, що отримували допомогу не тоді, коли потрібно, але так само страждатимуть і люди, що дійсно потребують додаткових фінансів.

 

 

Що, як хтось працює таксистом, і за 5 років його авто вже потребує заміни? А якщо їде за кордон, то в гості до родичів, а не на дороговартісний відпочинок? Або ж ще один приклад – ви отримали землю у спадок, з якої не маєте жодного прибутку, та субсидія вам все ж необхідна. Але, за новими правилами, у всіх цих випадках вам до неї зась.

Є і ще одна зміна – скасування комісій, які могли призначити субсидію в особливих випадках. Тобто, якщо якісь з правил і можна було раніше спростувати через специфіку ситуації, тепер це стало неможливим.

Прикро, але за останні два роки кількість субсидіантів скоротилася аж вдвічі. Андрій Павловський, експерт з питань соціальної політики, зазначає, що основною причиною є люди, які їдуть на заробітки до інших країн та не сплачують єдиний соціальний внесок. І байдуже, що щороку вони віддають Україні близько 12 мільярдів доларів замість своїх ЄСВ.

Та якщо вас все-таки оминули всі ці обмеження й нічого не змінилося в прописці та доходах, досить написати заяву упродовж травня-вересня цього року. Її зразок є на сайті міністерства соціальної політики України. З відповідними документами сихівчани можуть піти до органу соціального захисту населення за місцем фактичного проживання. У Сихівському районі він розташований на просп. Червоної Калини, 66.Або можна надіслати все необхідне поштою. Однак також є варіант подання онлайн на сайті Міністерства соціальної політики чи на Єдиному порталі електронних послуг.

 

 

Отже, якщо ви не потрапили до «заборонених» категорій нових субсидій, вам справді пощастило. Проте, якщо у вас відбулися якісь зміни, потрібно про них повідомити до вересня у відповідній заяві та підтвердженій декларації. Зважайте на дані, які мають містити ваші документи та категорії, які, на жаль, не можуть отримувати субсидій.

Хто знає, можливо, з часом в Україні збільшать доходи громадян чи зменшать тарифи, щоб субсидій потребувало менше людей, однак теперішні зміни аж ніяк не можна назвати позитивними. У той час, як у Європі на комунальні послуги витрачають 10% доходів, у нас ця цифра  сягає 35%…

Юлія Бойчук

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи може ЖБК перешкодити створити ОСББ?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ