20-ліття приїзду Папи: програма заходів у храмі Різдва Пресвятої Богородиці

папа
Опубліковано:

 

Цьогоріч у червні виповнюється 20 років з приїзду святого Папи Римського Івана Павла ІІ до України. Для вшанування його пам’яті церква Різдва Пресвятої Богородиці підготувала програму святкувань ювілею.

Вона розпочнеться 13 червня і триватиме аж два тижні – до 27 червня та відбуватиметься в чотирьох аспектах – літургійно-молитовному, просвітницькому, мистецькому і спортивному. Духовенство хоче не тільки пригадати, як це було, а й замислитися про майбутнє крізь призму теперішнього. Гаслом святкування є фраза Івана Павла ІІ: «Не бійтеся бути святими».

Отож літургійно-молитовна частина розпочнеться 13 червня традиційною Вервицею з обходом навколо церкви з фігурою Фатімської Богородиці. 26 червня львів’яни мають можливість долучитися до Архиєрейської Вечірньої, яку очолить Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор. Наступного дня, 27 червня, Архиєрейську Божественну Літургію очолить Блаженніший Патріарх Святослав. Для всіх охочих Служби Божі будуть транслювати онлайн. З того ж дня буде можливість приклонитися до мощей святого Івана Павла ІІ, а 25 червня долучитися до Хресної дороги у парку святого Івана Павла ІІ та молитовних чувань у храмі.

До спортивної частини можна буде приєднатися з 19 червня. Цього дня відбудеться «Велопроща  маршрутом святого Івана Павла ІІ від храму Різдва Пресвятої Богородиці», учасники якої проїдуть місцями, якими 2001 року проїхав Папа Римський у Львові, у тому числі місце загибелі отця Андрія Іщака, якого Понтифік проголосив святим. Також у серпні запланований сплав на байдарках річкою Дністер, а восени відбудуться спортивні змагання ‒ «Кубок святого Івана Павла ІІ».

Мистецька частина святкової програми розпочнеться 21 червня відкриттям фотовиставки «Папа і Сихів», а на 24 червня молодь готує флешмоб «Папа-Сихів-молодь». Завершиться програма святкувань духовним вечором «Псалми у папському гаю». Декламування Псалмів відбудеться під музичний супровід Симфонічного оркестру «Віртуози Львова». Вони виконають твори, які підготували колись для Папи Римського.

Просвітницька частина почнеться 22 червня з лекторіїв та перегляду фільмів «Кароль. Людина, яка стала Папою Римським» та «Кароль ‒ Папа, який залишився людиною». Також щовечора проходитимуть реколекційні науки.

Нагадуємо, що 2001 року Понтифік мав зустрічі з вірянами у двох містах ‒ Києві та Львові. Проте саме у Львові святіший зустрівся з молоддю. Тоді на зустріч прийшло понад пів мільйона парафіян, а молоді папа символічно наново вручив Десять Божих Заповідей, «щоб вони були вашим «компасом», міцною підтримкою для побудови вашого сьогодення й вашого майбуття» (з промови папи Римського Івана Павла ІІ). Промова Папи, яку він виголосив 26 червня 2001 року, залишається актуальною і сьогодні.

Повну програму можна переглянути тут:

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи стане Сихів кращим до кінця 2021 року?

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ