Цього року у Львові планують розпочати будівництво сміттєпереробного заводу

24 Квітня 2019 в 11:00

Львів отримав позитивний висновок від Міністерства екології щодо оцінки впливу майбутнього сміттєпереробного комплексу на довкілля, що свідчить про безпечність технології та відповідність її усім європейським нормам. 

Як зазначив директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря, на порядку денному — несуттєві коригування проектно-кошторисної документації та її комплексна держекспертиза, відтак — отримання дозволу на спорудження від Державної архітектурно-будівельної інспекції. Передбачається, що перший в Україні сміттєпереробний комплекс почнуть будувати у Львові вже цього року.

За словами Вадима Ноздрі, отримання висновку від Міністерства екології та природних ресурсів України — це один із останніх і головних етапів підготовки до початку будівництва та ще одне підтвердження того, що майбутній комплекс буде екологічно безпечним та відповідатиме всім нормам із захисту довкілля. Однак, зважаючи на додаткові умови, передбачені у висновку, а саме — необхідність передбачення локальної системи очищення технічних стоків на території майбутнього комплексу, у проектно-кошторисну документацію необхідно внести відповідні корективи. 

«Це невеликий об’єм робіт: ми повинні передбачити додаткове розміщення очисних споруд. Після цього проект скеровуємо на комплексну державну експертизу та звертаємось до Державної архітектурно-будівельної інспекції, від якої врешті очікуємо отримати дозвіл на будівництво», — зазначив Вадим Ноздря. 

Він також розповів, що орієнтовний термін отримання цього дозволу — середина вересня цього року.

Паралельно з отриманням дозвільних документів, відбувається тендерний процес. Визначення переможця конкурсу, який, власне, і збудує цей комплекс, — за Європейським банком реконструкції та розвитку. «Зараз ми маємо 5 визначених компаній. Продовжуємо з ними працювати. Очікуємо на дозвіл ЄБРР, який перевіряє документацію для оголошення фінальної частини тендеру», — зазначив керівник ЛКП «Зелене місто».