Всі фото: Ярослав Тимчишин

З травня право на пільговий проїзд матимуть лише 24 категорії пільговиків

26 Квітня 2018 в 13:59

Проїзд у львівських маршрутках хочуть встановити на рівні 7 гривень, а у приміських – підвищити на 15%.

Про це 26 квітня під час прес-конференції повідомив голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійко.

З 24 травня особи, які користувалися правом пільгового (безоплатного) проїзду у автобусах, повинні платити за проїзд. Утім робитимуть вони це за рахунок коштів, які мають компенсувати органи місцевого самоврядування. Кабмін встановив, що таких поїздок на місяць має бути 30.

«У рішенні зазначено, що гарантують 30 поїздок в місяць безкоштовно. Але — за рахунок місцевого бюджету. Ми сподівалися, що буде інакше. Наприклад, що 30 поїздок гарантує держбюджет, а 30 — місцевий. Також в цій же постанові згадують, що ці 30 безкоштовних поїздок – на розгляд місцевої ради», — каже Іван Велійка.

За його словами, право на компенсацію вартості проїзду мають 24 категорії пільговиків. Пенсіонерів за віком у цьому переліку немає.

Іван Велійка також повідомив, що вартість проїзду у львівських маршрутках можуть підвищити до 7 гривень. Зробити це планують після проведення конкурсу на перевезення, який відбудеться 5 травня. Він заявив, що тариф у 7 гривень не має інвестиційної складової, відтак за ці кошти не зможуть оновити рухомий склад.

«В області ціни на перевезення можуть зрости до 15%», — додав Іван Велійка.