У Львові затвердили План сталої мобільності. Що це означає для Сихова?

Опубліковано:

Фото: mobilitylviv.com

 

Сьогодні, 13 лютого на засіданні депутатів ЛМР затвердили План сталої мобільності у Львові, за цю ухвалу проголосувало 49 депутатів. За цим планом до 2030 року повинна зменшитись смертність на дорогах, змінитись пріоритети переміщення містом та його забудова. 

План сталої міської мобільності  – це стратегічний документ, який визначає  транспортну політику міста на найближчі десять років і дає відповідь на питання: як оптимізувати місто для того, аби переміщення мешканців у ньому були ефективними з точки зору часу, комфорту, вартості, сприяли здоров’ю та спричиняли якнайменший негативний вплив на довкілля.

Прийняті на основі Плану сталої мобільності рішення мають більше орієнтуватись на розвиток громадського транспорту, велоінфраструктури та враховувати інтереси пішоходів.

 

 

Насамперед Планом пропонується створити при ЛМР структуру, яка аналізуватиме аварії, запровадити аудит безпеки руху та ієрархію вулиць за швидкістю руху, а вантажний і спецтранспорт, що їздить містом, мають обладнати засобами безпеки для пішохода.

Для пішоходів передбачили розширення тротуарів та їх зонування, облаштування нових зелених зв’язків між різними районами міста, наприклад, як проєкт «Зеленої лінії», що має з’єднати Сихів із центром Львова.

У найближчі роки у місті мають забезпечити швидкі зв’язки з віддаленими районами: Сихів – центр (смуга для громадського транспорту на вул.  Франка).

Окремим пунктом винесли й запровадження е-квитка та єдиної наскрізної системи нумерації для трамваїв, тролейбусів та автобусів, відмову від «кишень», розміщення табло з графіками руху на зупинках. Після введення електронного квитка у місті мають перестати курсувати маршрутки, а акцент зроблять на розвитку електротранспорту.

 

 

Відтак планують добудувати тролейбусну мережу до низьки вулиць, зокрема на Сихові це:  Хуторівка, Червоної Калини, Новий Львів, Пасічна,  , Антонича,  зупинка «Санта Барбара» та продовжити лінію на вул. Стрийській. 

Трамвайну мережу пропонують розширити у райони АС-2, вул. Щурата, вул. Лінкольна, вул. Шевченка, вул. Княгині Ольги – вул. Трускавецької і з часом далі до автовокзалу та Сихова.

За Планом у Львові хочуть оптимізувати паркування в центрі, зробити його дорожчим, а також облаштувати позавуличні паркінги, які планують будувати за кошти інвесторів.

Детальніше із Планом сталої мобільності ви можете ознайомитись за посиланням

Нагадаємо, що План сталої мобільності розробив ЛКП «Інститут міста» разом з експертами німецької організації GIZ. Сам план почали розробляти ще у 2018 році. 

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ