Фото: Сихів Медіа

Вифлеємський вогонь миру принесуть у 85 храмів Львова

25 Грудня 2018 в 13:11

Осередок Пласту у Львові розпочав естафету передачі Вифлеємського вогню миру мешканцям міста. Цього року пластуни відвідають 85 церков, а також дитячі сиротинці, госпіталі та державні органи влади.

Українські скаути привезли Вифлеємський вогонь миру 16 грудня з Відня. Мешканці мали нагоду отримати його від пластунів під час запалювання центральної ялинки міста на площі біля Оперного театру 18 грудня.

«Скаути всього світу, серед яких понад 30 пластунів, в один день відвідали столицю Австрії, де отримали вогонь, привезений маленьким австрійським скаутом з Вифлеєму. Цього року ми традиційно розповсюдимо вогонь по церквах, лікарнях, школах, дитячих будинках. Ми також відвідаємо зону проведення бойових дій, регіони, де введено воєнний стан. Серед адресатів також великий бізнес, де є багато працівників. Ми постараємось не забути нікого», — зазначила керівниця осередку Пласту у Львові Іванка Герус.

7 січня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбудеться традиційна пластова свічечка, де пластуни організують виставу вертепів, колядки та святкування Різдва.

Довідка

«Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Акцію започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки дітей з інвалідністю та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту. Вперше Вогонь до України потрапив ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході. Щороку пластуни також перебирають Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів (харцерів) і передають його українській громаді, церквам, несуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. Пластуни також щороку відвідують Відень, де відбувається спільна молитва скаутів усього світу. Саме до Відня обраний австрійський скаут першим привозить Вогонь з Вифлеєму.