У школах Львова вакцинуватимуть дітей від кору

7 Лютого 2019 в 17:28

Батьки учнів, які є невакциновані від кору, найближчим часом отримають бланки інформованої згоди на вакцинацію дітей. Це дасть змогу провести вакцинування нещеплених дітей та зупинити поширення вірусу кору. Про це 7 лютого повідомив начальник управління охорони здоров’я ЛМР Володимир Зуб.

За його словами, вірус кору дуже добре поширюється саме в організованих колективах. Тому Міністерство охорони здоров’я і місцеві органи влади вирішили, що вакцинація треба провести в школах — в першу чергу там, де велика кількість нещеплених дітей, або дітей, які мали лише одне щеплення.

«Спільно з управлінням освіти Львівської міської ради нами було проведено аналіз вакцинального стану кожного класу і кожної школи Львова. Ми рейтингували ці школи: від тих, де стан найгірший, до тих, де стан найсильніший. Ця пріоритетність потрібна для того, щоб у визначений день розпочати одномоментну масову вакцинацію дітей», — повідомив начальник управління охорони здоров’я міста.

У школи сьогодні було передали інформовані згоди батьків. Класні керівники передаватимуть їх через дітей.

«Хочу розвіяти чутки про те, що буде приїздити якийсь автобус, щоб вакцинувати дітей, або всіх зберуть у спортивному залі школи і розпочнуть вакцинувати. Це не відповідає дійсності. Ми вважаємо, що у місті Львові не треба створювати ніяких мобільних бригад. У місті Львові ми можемо у визначений день (про який обов’язково будуть повідомлені батьки) доставити дітей в поліклініку і в кабінеті щеплень, після огляду лікаря, провести вакцинацію. Але для того, щоб це зробити, нам потрібна згода батьків», — сказав Володимир Зуб.