У лісах з першого квітня розпочинається сезон тиші

Опубліковано:

Фото: vechirniy.kyiv.ua

 

З 1 квітня по 15 червня на Львівщині триватиме кампанія сезон тиші у лісах та заборона на вилов риби в річках. Про це розповіли на сайті Державної екологічної інспекції у Львівській області. 

В Україні правоохоронна кампанія «Сезон тиші» щорічно триває з 2016 року. Згідно з статтею 39 Закону України «Про тваринний світ» в період з 1 квітня до 15 червня у лісах та на водоймах України забороняються будь-які заходи, які є джерелом підвищеного шуму. Зокрема, феєрверки, стрілянина, проведення вибухових робіт, санітарні рубки лісу, використання маломірних суден, проведення ралі та використання інших транспортних засобів.

Порушників кампанії «Сезон тиші» притягатимуть до відповідальності за статтею 87 КУ про адміністративні порушення. Сума штрафу за порушення сезону тиші становить від 510 до 850 грн для громадян та від 850 грн до 1190 грн для посадових осіб.

Також, 1 квітня стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Залежно від водойми відрізняється тривалість заборони. У річках Західний Буг, Сян та Стир триватиме з 1 квітня до 10 травня, у басейні річки Дністер та у водосховищах з 1 квітня до 10 червня,  в новостворених водних об’єктах, а також придаткових системах річок та інших водних об’єктах – з 1 квітня до 30 червня.

Під час нересту дозволяється лише любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом. Рибалити можна на спеціально визначених ділянках. 

Забороняється здійснення будь-якого іншого варіанту вилову та перевищення добової норми вилову — три кілограми. Також, заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства та проведення підводного полювання.

Додамо, що під час нересту також забороняється проведення вибухових та інших видів робіт, добування будівельних матеріалів (видобування піщано-гравійної суміші, розчищування русел річок, днопоглиблення, берегоукріплення тощо).

За порушення нерестової заборони на вилов риби карається накладанням штрафів та передбачена кримінальна відповідальність. Сума штрафу згідно КУ про адміністративні порушення становить від 34 до 680 гривень. За незаконне зайняття рибним промислом передбачена кримінальна відповідальність відповідно до статті 249 Кримінального КУ. Сума штрафу від 1 700 до 3 400 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

 

Нагадаємо, що під час карантину поліція має право складати адміністративні протоколи. Стаття 44-3 КУ про адміністративні порушення передбачає накладення штрафу від 17 тис. до 34 тис. гривень.

Додамо, що зараз в Україні триває пожежонебезпечний період. Розведення багаття та інші порушення правил пожежної безпеки в парках та лісах заборонено чинним законодавством України. За адміністративне порушення передбачено штраф — від 850 грн. А за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем передбачена сума штрафу 1700 грн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові заборонили відвідувати дитячі майданчики і заходити в магазини та інші заклади без маски.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ