У Львові дитячі бібліотеки отримають 220 книжок надрукованих шрифтом Брайля

Опубліковано:
ТСН

Фото: ТСН

 

Наступного тижня у всіх дитячих бібліотеках з‘являться нові унікальні книжки шрифтом Брайля. 9 липня Львівська міська рада повідомила, що усі книги мають аудіо версію, рельєфні малюнки та універсальний дизайн — також є звичайний чорнодрук, що дозволяє одночасно читати її зрячим і незрячих дітям.

Це 10 літературних творів різного жанру, тиражем по 22 примірники кожен, усього разом складає 220 книг. Окрім 17 міських бібліотек Львова, книги отримають ще дві обласні, а також Львівська спецшкола-інтернат №100 для незрячих дітей.

В книгах можна знайти QR-код із записом голосу авторів книжок або ж відомих львів’ян, серед них, наприклад, актриса Леся Бонковська, письменниця Леся Кічура, співак Ярослав Нудик та інші.

Серед нових видань – «Дітям про Львів» Дарії Іваницької, «П’ятикнижжя» Грицька Чубая, «Музей іграшок» Лесі Кічури, «Мандрівки з чарівним атласом. Париж» Надійки Гербіш та інші.

«Шрифт Брайля є дуже потрібний для незрячих людей, бо це складова мобільності. Якщо людина володіє шрифтом Брайля, користується тростиною, орієнтується в просторі, користується телефоном, то вона вже є мобільна. Врешті-решт, знання шрифту Брайля — це елементарно, це писемність і грамотність незрячої людини. Шрифт має свою специфіку і свої особливості: він дороговартісний в друці і дуже об’ємний за обсягом», — розповів Михайло Петрів, голова правління громадської організації «Фонд реабілітації незрячих».

2018 року розпочали проект «Книга Брайлем» і вперше надрукували по 10 перших книг для львівських публічних бібліотек. Цього року цей соціально-культурний проект ввійшов до переліку переможців цього року. 

Проект реалізувала громадська організація «Фонд реабілітації незрячих», за фінансової підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради та за сприяння Ресурсного центру НУ «Львівська політехніка». Також в цьому взяли участь чимало небайдужих письменників, акторів, художників, дизайнерів.

«Дуже тішимося з того, що у нашому місті є такі люди, які об’єднані класною ідеєю і допомагають своїми спільними зусиллями. Ми радо підтримуємо такі ініціативи, адже вони є надзвичайно важливими. Це дуже потрібні речі, і ми будемо робити все зі свого боку для того, щоб їх реалізовувати і масштабувати в більших кількостях», — сказав Андрій Оліярник, начальник відділу соціальних програм та програмного забезпечення управління соціального захисту ЛМР.

Львів наразі єдине місто України, в якому всі дитячі бібліотеки мають книги для незрячих читачів. Це вже стало доброю традицією: щороку дві громадські організації – «Фонд реабілітації незрячих» і «Українська спілка інвалідів» друкують та озвучують по 10 нових літературних творів для дітей. Зараз їх кількість сягає 40.

«Коли я читаю пальчиками, я можу уявляти цих героїв, придумувати, які у них могли б бути голоси, емоції, а коли слухаю аудіокнигу, то трішки позбавлена цього, бо це вже інша версія», — прокоментувала читачки Віра Семків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Автокінотеатр на парковці Арени Львів завершив сезон

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ