Сьогодні в Україні святкують Вознесіння Господнє

Опубліковано:

Фото: УПЦ

 

Сьогодні, 28 травня 2020 року святкують одне з головних свят для усіх православних вірян — Вознесіння Господня. Ми підготували для вас історію, традиції та народні традиції свята!

Повна його назва – Вознесіння Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, цього дня християни святкують тілесне вознесіння Ісуса на небеса. Цим святом закінчується святкування Великодня.Точної дати дня Вознесіння не має, адже його святкують щорічно у четвер, на 40 день після Великодня.

Історія свята Вознесіння

Христове почали святкувати ще у VI столітті. Сьогодні останній день, коли віряни вітаються «Христос воскрес!», а цього дня у храмах ховають плащаницю. Ісус Христос після власного воскресіння з мертвих більше, ніж місяць перебував на землі серед своїх учнів і пастви. А після 40 днів Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон та благословив їх і у плоті вознісся на небо.

Рівночасно до апостолів з’явилися два ангели та оголосили, що Христос так само знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих. Але Ісус і після свого Вознесіння на небо не залишить своїх учнів — він і перестане бути тілом серед них, але він як і раніше буде перебувати поруч з ними.

Вознесіння традиційно святкують 10 днів. У середу, перед святом, віряни сповідуються та причащаються. А у четвер потрібно прослухати святкову літургію. Опісля ще 8 днів триває віддання Вознесіння.

Що не можна робити у свято

Цього дня не можна відмовляти потребуючим та мандрівникам. За традицією святкування Вознесіння Господнього запрошують гостей або ходять у гості до близьких та рідних.

Цього дня заборонено полювати, адже на Вознесіння все живе набирається сил. Також не можна працювати по дому, шити, в’язати тощо. За повір’ям, якщо хтось порушить заборону, то накличете на свою сім’ю біду та хвороби.

Традиційне святкування

Раніше господині на Вознесіння пекли пироги з начинкою з зеленої цибулі та особливі хлібні страви – «драбинки», які складались з семи «перекладин», що символізують ступені (за кількістю небес апокаліпсису). Їжу освячували в церкві, а згодом ходили в гості до рідних.

Якщо на Воскресіння Господнє погода хороша, то такою вона залишиться до Святого Михайла (21 листопада). Тоді як дощ віщує хвороби та поганий врожай.

Дівчата в цей день ворожили – заплітали в коси кілька гілочок берези. Якщо гілочки до Трійці за 10 днів не зів’яли, то цього року варто чекати весілля.

Росу в день Вознесіння вважають цілющою, а трави підсилюють і зберігають свої лікувальні властивості до настання Івана Купала, тобто 7 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Львів’яни збирають підписи проти частого скошування трави у місті.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ