Фото: Сихів Медіа

Школярам Львова привезли третю мандрівну лабораторію

27 Січня 2021 в 18:42

До Львова привезли третю наукову мобільну лабораторію для школярів. Про це повідомляє ЛМР.

У місті функціонують вже дві таких лабораторії: фізична та мистецька. Третій експонат розмістили у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Львова. Нова наукова мобільна лабораторія має математичне спрямування, адже 2020 рік був Роком математики в Україні.

Вона складається з 10 експонатів, які описують певні наукові твердження. Її вартість — 2 млн грн.Поки вчителі математики проходять навчання із правильного експлуатування приладів. «Переконаний, що діти звідси не захочуть йти. Але перед тим, як ми дамо її для дітей, нам важливо навчити вчителів, щоб вони вільно себе почували. Наша кінцева мета — вибудовування наукового центру. Я був у центрі „Коперник“ у Варшаві, і це вражає, це велика інвестиція Європейського Союзу, міста, уряду”, – ділиться Андрій Садовий, міський голова Львова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Домівка врятованих тварин оголосила великий збір кімнатних рослин

Також очільник Львова зазначив, що місто має намір створити так званий “львівський Коперник” спільно з компанією “Брукфілд” при будівництві великого ІТ-комплексу на вул. Стрийській. Щоправда, попри пандемію плани трохи відтермінувались. «Львів — це єдине місто в Україні, яке має таку мандрівну лабораторію. Вона дає можливість дітям усіх шкіл побачити експозицію лабораторії і попрацювати з нею.

Найголовніша мета — це розвиток логіки, критичного мислення в дітей. Кожен прилад спрямований на те, щоб дитина розв’язала якесь завдання, дійшла до його суті”,— зазначила Зоряна Довганик, начальниця управління освіти міста. Навчання для львівських вчителів проводить онлайн сам розробник таких приладів — Роберт Щесний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращі випускники отримають винагороду за успіхи в ЗНО

Чоловік працював у варшавському «Копернику». Він надає практичні поради вчителям, як разом з дітьми працювати з цими приладами. Нагадаємо, у грудні 2018 року Львівська міська рада придбала першу мобільну наукову лабораторію фізичного спрямування. Заплатили за конструкцію – 2 млн гривень.