Зображення: Гендер Зед

Вчительці школи на Сихові оголосили догану за гомофобні висловлювання

11 Травня 2019 в 15:00

Учні середньої спеціалізованої загальноосвітньої школи № 93, яка на Кос-Анатольського, зняли відео, на якому вчителька християнської етики Мирослава Стецюк розповідає їм гомофобні історії.

Учениця цієї школи виклала відео у своєму Інстаграмі ще в квітні, втім розголосу воно набуло зараз.

Зокрема, Мирослава Стецюк говорить про те, що якщо після гея зайти в туалет, можна померти.

«Ви знаєте, що таке статеві органи? Що носить чоловік у своїй спермі? Це сам Господь Бог з неба. А він то пхає куди? Де гамно? І що народжується з того? Уроди! Гади! Повірте, після гомика піти в туалет, то ти вмираєш!» — говорить вчителька на цьому записі.

Пізніше учениця видалила його. У коментарі виданню theБабель вона заявила, що зробила це «для підняття настрою і не хотіла псувати життя нещасній вчительці».

10 травня журналісти видання Depo Lviv отримали цей запис й опублікували його знову.

Директорка школи Олеся Мандзюк підтвердила видання, що такий інцидент стався у її школі. Вчительці винесли догану, «вказали на непедагогічну поведінку та неетичні висловлення, на те, що не можна виказувати таку нетерпимість і гомофобію».

Директорка додала, що «бесіда» про геїв відбулась на перерві. За її словами, «діти самі спровокували вчительку до розмови, знаючи її емоційність, а відео — змонтоване».

Проте Мандзюк наголосила, що вчителька визнала свої помилки і була притягнута до дисциплінарної відповідальності. Звільнити вчительку планують наприкінці навчального року за власним бажанням.