Фото: Олена Мартинчук

З наступного тижня розпочнуть роботи з відновлення мозаїки «Море і риби»

30 Серпня 2019 в 16:47

З наступного тижня розпочнуть роботи з відновлення мозаїки «Море і риби», розміщеної на колишньому магазині «Океан» (вул. В. Великого, 26а). Про це повідомляє пресслужба ЛМР.

Як повідомляє заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, 70% цінних елементів мозаїки є збережені — вони будуть в основі відновлення. 

«Після численних зустрічей, ми дійшли бачення, як цю мозаїку буде відновлено. Тому з наступного тижня відновлення відбуватиметься вже на самій локації. Зараз триває вибір техніки, механізму робіт. А вже у вівторок плануємо запросити усіх на вул. В. Великого, безпосередньо на місце робіт. Зважаючи, що виконкомом скасовані всі документи на цю ділянку — роботи поки будуть виконуватись без втручання у ґрунт”, — повідомив Андрій Москаленко.

Остап Патик, син Володимира Патика — автора мозаїки «Море і риби», розповів, як технічно відбуватиметься відновлення. “В першу чергу, сьогодні вже треба укріпляти стіну, тому що існує ризик того, що стіна може почати нахилятися під тиском ґрунту, бо конструкція порушена. Очевидно, спочатку треба робити невелику контрформу, потім заливається додатковий фундамент — це можна робити майже паралельно, і кладеться вже сама цегляна кладка. Перед тим захищаються брезентом останні 12% мозаїки. В додаток будується ангар, який має захищати робітників від непогоди”, — розповідає Остап Патик.

Остап Патик також додає, що роботи планують завершити поки тепло. 

Нагадаємо, шо що 18 липня забудовник знищив магазин «Океан» з композицією мозаїки українського художника Володимира Патика. Автором об’ємних рибок, які були на фасаді будівлі, є художник Володимир Патик.

Біля  колишнього магазину «Океан» відбулась мистецька акція проти свавілля забудовників та бездіяльності посадовців міста. Активісти разом із небайдужими львів’янами прийшли до будівельного майданчика, щоб висловити протест проти знищення мозаїки. 

Інспекція ДАБК у  Львові провела позапланову перевірку на об’єкті будівництва, та виявила порушення законодавства у сфері містобудівної діяльності, зокрема забудовник відхилився від затвердженого проекту.

За результатами перевірки склали протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності. Забудовник сплатить  штраф у розмірі сорока п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.