Як у Львові боротимуться з піскосумішшю

Опубліковано:

Фото: ЛМР

 

На пленарному засіданні Львівської міської ради 21 червня представили дорожню карту запровадження нових методів прибирання вулиць міста у зимовий період.

Ірина Маруняк, директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури, представила етапи реалізації концепції зимового утримання території міста. Це і наявність необхідної кількості техніки, і належний технічний стан вулично-шляхової мережі, застосування якісних та екологічно безпечних реагентів і вивчення та аналіз досвіду міст Європи.

За її словами, потрібно закупити техніку для прибирання міста у після зимовий період та у весняний. Аби прибирати місто від піску, планують закупити спеціальне прибирально-підмітальне обладнання.

«Воно дасть можливість прибрати місто в березні, коли сходить сніг і є дуже велика кількість піску за рахунок очистки прибордюрної частини. Також необхідно придбати порохотяги. Райони беруть їх почергово, за графіком, тому на початку березня, коли сходять сніг, одночасно прибрати місто неможливо», — каже Ірина Маруняк.

Також директорка департаменту зазначила, що місто проаналізувало реальну вартість реагентів, вартість технічної солі і піскосоляної суміші. Найдорожчими є реагенти.

«Найоптимальніший варіант — це поєднання калію і карбонаду. Цей реагент дає можливість швидко розчинити лід, крім того, він безпечний для наших інженерних мереж, і якщо потрапляє на газони і ґрунт, то удобрює їх. Також нам необхідно визначити місця і збудувати накриття для зберігання реагентів. На сьогоднішній день, на жаль, таких місць в нас немає. І звичайно необхідно закупити спецтехніку», — додає Ірина Маруняк.

Щоб облаштувати місця для зберігання реагентів, потрібно 11 млн 900 тис грн, зазначають у міській раді.

Замінити сіль планують реагентом і щебеневим відсівом. Останній можна використовувати кілька разів.

Тестувати нововведення пропонують у Галицькому районі у 2019 році.

«Ми зробили розрахунки коштів, які необхідно для цього виділити. Зокрема, минулого року було виділено піскосуміші на 45 тис грн. лише на підйоми. А на підйомах реагенти якісно не спрацьовують, там добре спрацьовує піскосуміш. Тому, з використанням реагентів, також потрібно закупляти піскосуміш для посипки підйомів», — розповіла Ірина Маруняк.

Директорка департаменту каже, що задля введення новацій, потрібно збільшувати і фінансування з бюджету. Якщо будуть закуповувати реагенти, необхідно 405 млн грн. Якщо технічну сіль і спеціальну техніку — 194 млн грн. Якщо піскосуміш і техніку — 199 млн грн.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ