У ЛМР пояснили, чому Палац спорту на Сихові будуватимуть без басейну

Опубліковано:

Візуалізація: Юліан Чаплінський / facebook.com

 

Торги на будівництво Палацу спорту на просп. Червоної Калини відмінили у зв’язку з необхідністю коригування проекту, а саме — виключенням басейну для водного поло.

Про це «Сихів Медіа» повідомили у Львівській міськраді у відповідь на інформаційний запит.

Проект передбачав облаштування басейну для водного поло розміром 33,3х25 метрів.

«Зазначені розміри не підпадають під вимоги державної програми фінансування будівництва басейнів, оскільки вимагається розмір 50х25 метрів. Для будівництва басейну більшого розміру виділеної території недостатньо», — зазначають у міськраді.

Крім того, проект передбачав будівництво басейну на відмітці -6 метрів. Але відповідно до технічних висновків інженерно-геологічних вишукувань, територія, призначена для будівництва Палацу, відноситься до підтоплених. Аби збудувати басейн, довелося би проводити додаткові роботи зі зміцнення фундаменту та гідроізоляційних заходів.

«Оскільки таке виключення призведе до зміни технічного завдання та проекту, відпала потреба в оголошеній закупівлі саме з такими характеристиками», — додають у мерії.

Наразі фахівці коригують проект. Коли буде оголошено новий тендер — невідомо.

На розробку та вироблення проектно-кошторисної документації, проектно-вишукувальні і геодезично-вишукувальні роботи використали понад 5 млн 870 тис грн.

На реалізацію проекту у 2019 році міська влада передбачила у бюджеті 25 млн грн.

«Також у державному бюджеті передбачено 200 мільйонів гривень субвенцій міським бюджетам на створення та ремонт палаців спорту. Сума такого фінансування для Львова буде визначена після розподілу загального обсягу субвенцій по містах» — пояснюють у ЛМР.

Нагадаємо, місто планує збудувати новий сучасний спорткомплекс. У 2017 році було проведено Всеукраїнський архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію спортивного комплексу в житловому масиві «Сихів». Переможцем конкурсу стала ТАМ «Кудін». У рамках проекту запропонували використати дах споруди як гірку, де можна кататися на санках і різних видах нартів. У теплий період року автори запропонували робити дах зі штучного покриття, щоб навіть влітку цю локацію можна було використовувати для катання.

Спочатку спортивний комплекс планували використовувати для п’ять федерацій дитячого та дитячо-юнацького спорту: регбі, гандбол, баскетбол, волейбол, водне поло.

9 листопада2018 року на будівництво Палацу оголосили міжнародний тендер, вартістю понад 961 мільйон гривень.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ