Львів закупив вживані німецькі трамваї. Їх двері не відчиняються на міських зупинках

Опубліковано:

Фото: ЛМР

 

Двері вживаних німецьких трамваїв, які закупив Львів, відкриваються назовні, а на оновлених зупинках частини маршрутів платформа розташована на рівні першої сходинки трамваю. Таким чином, двері вагонів можуть просто не відкритись.

Про це пише Deutsche Welle.

Що сталося

ЛКП «Львівелектротранс» отримав 30 вживаних трамваїв, які раніше їздили Берліном. За словами Андрія Білого, радника міського голови Львова, ця пропозиція була найкраща на той момент, оскільки транспорт значно дешевший, ніж місцевий «Електрон».

Однак проблеми виникли наприкінці липня, коли перші трамваї з Берліна прибули до Львова. З’ясувалось, що двері в них відкриваються назовні, а на оновлених зупинках частини маршрутів платформа розташована на рівні першої сходинки трамваю. Таким чином, двері німецьких вагонів можуть просто не відкритись.

Такі моменти при закупівлі мали враховувати, вважає керівник громадської організації “За якісний транспорт” Святослав Товстига. Він переконаний, що чиновники допустили халатність. І передовсім ще тоді, коли будувались високі зупинки.

«І в державних будівельних нормах від 2001 року, і в «Правилах розміщення та обладнання зупинок міського електро- та автомобільного  транспорту» йдеться про те, що посадочні площадки, які розміщуються на проїзній частині, слід влаштовувати підвищеними на 15-30 сантиметрів над поверхнею проїзної частини. А наші спеціалісти перестарались і виставили 34-36 сантиметрів», — каже він.

Тим часом в міськраді заявляють, що все під контролем і проблеми немає. Про двері, які відкриваються назовні, знали і раніше.

«Ми бачили цю ситуацію в Берліні, і в нас було напрацьоване рішення: коли вони приїхали, я вже мав розмову з представником концерну «Електрон», вони погодились допомогти нам їх доопрацювати. Обрізати і доставити внизу щітку або резину, що може загинатись. Іншими словами, рішення є», — запевняє радник мера Львова Андрій Білий.

Але відповідне рішення у львівській міськраді досі так і не ухвалили.

Натомість керівник комунального підприємства «Львівелектротранс» Олег Береза зізнається, що для нього це стало несподіванкою. Трамвайно-тролейбусне господарство Львова він очолив в грудні минулого року, а про партію вагонів з Берліна домовлялися ще за кілька місяців до цього.

«Рішення було ще до мене, тому я думав, що там враховано такі речі. Про ці нюанси з дверима я дізнався тільки тепер», — каже він.

Але водночас він не схильний вважати, що його непоінформованість стала наслідком халатності працівників. За його словами, це швидше відсутність координації поміж всіма ланками транспортного управління в місті.

Що робити тепер

Наразі у львівських чиновників завдання: як куплені берлінські трамваї все-таки випустити на вулиці Львова. Найлегший варіант — це «зрізати» підвищені платформи зупинок. Такий вихід із ситуації вважають доречним і деякі громадські активісти і електротранспортники.

Але проти такої ідеї виступає науковець з «Львівської Політехніки» Віталій Мазур, який займається проектуванням пасажирсько-транспортних систем міста. Він боїться, що якщо почнуть понижувати висоту зупинок, назад до високих платформ повернуться не скоро.

«Ми маємо переймати європейські стандарти, а не вертатись в «совок». Ідея цього підвищення — забезпечити зручність для пасажирів, передовсім, «візочників», мам з візками, літніх людей. У більшості систем світу зроблено так, що платформа співпадає з першою сходинкою, щоб люди могли нормально заходити. А зрізання платформ – це крок назад. Якщо є можливість, краще обрізати двері трамваїв», — радить науковець.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ