Фото: Главком

У Львові вживатимуть заходи для обмеження діяльності гральних закладів

21 Грудня 2018 в 13:47

Виконавчий комітет Львівської міськради прийняв рішення, яким дав старт заходам, спрямованим на протидію гральному бізнесу в місті. Як підкреслив під час розгляду питання міський голова Андрій Садовий, ідеться про роботу закладів з азартними іграми, які ховаються під вивісками «Національної лотереї», однак лотереєю не є.

За словами директорки юридичного департаменту ЛМР Гелени Пайонкевич, відповідно до законодавства, місто як орган місцевого самоврядування практично не має жодного впливу на діяльність таких закладів. Однак, попри законодавчу заборону грального бізнесу в Україні, він усе ж функціонує, прикриваючись вивісками «Національна лотерея».

«Усі ми ходимо містом і бачимо, що в нас функціонують різноманітні заклади, які прикриваються вивісками «Національна лотерея». Якщо звернути увагу, то біля кожного з них одразу є й ломбард, щоб у разі, якщо в людини не вистачає грошей, їх можна було там же й отримати. І ми також маємо ситуацію, коли жоден державний орган на це не реагує, — каже посадовиця. — Відтак, ми вирішили підійти до проблеми нестандартно, опираючись на Європейську хартію місцевого самоврядування, де вказано, що орган місцевого самоврядування на своїй території сам вирішує питання місцевого значення».

Відповідно до прийнятого рішення виконкому, місто має намір вчергове звернутись до державних органів із проханням перевірити заклади на відповідність фактично здійснюваного виду діяльності ліцензіям від «Національної лотереї». Також місто розробить та встановить біля таких закладів соціальну рекламу із написами про те, що тут працює гральний бізнес, який заборонений законодавством.

Окрім того, «Адміністративно-технічне управління» міської ради повинне демонтувати відповідні вивіски «Національна лотерея», які приховують за собою заклади грального бізнесу.

За словами Андрія Садового, місто має інформацію щодо локацій та приміщень, де знаходяться такі заклади грального бізнесу. Відтак, мер звернувся до їхніх власників-підприємців із закликом розірвати договори оренди та не підтримувати азартні ігри у Львові. Відповідні листи надіслали 69 адресатам.