Новий український правопис скасували чи ні?

правопис
Опубліковано:

Фото: Главком

 

Київський окружний адміністративний суд скасував новий правопис. Що це означає та чи є це рішення остаточним? Більше в матеріалі.

Вчора, 28 січня, Окружний адмінсуд виніс рішення задовільнити позов мешканки Херсону, яка діяла в інтересах своєї неповнолітньої доньки, та ГО “Правова держава”. За словами адвоката позивачів, справу у ОАСК направили, аби захистити українську мову від спотворення на користь регіональних діалектів. Також адвокат додав, що уряд не мав повноважень змінювати правопис, адже це не є в компетенції Кабміну.

“Судом було встановлено, що Кабінет Міністрів України при ухваленні вказаної постанови діяв поза межами своєї компетенції та із порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів”, – повідомила пресслужба ОАСК.

Валерія Коломієць, заступниця міністра юстиції України, повідомила, що Кабмін оскаржуватиме в Апеляційному суді рішення Окружного адмінсуду Києва. Уряд вважає, що рішення є незаконним, на подання апеляції є 30 днів.

Додамо, що нову редакцію правопису уряд ухвалив у 2019 році. Над нововведеннями працювала Українська національна комісія з питань правопису. За словами представників якої, правопис оновлено на основі традиційного українського правопису з врахуванням новітніх мовних явищ. Також в комісії додали, що оновлений правопис зможе захистити мову від русифікації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найкращі випускники отримають винагороду за успіхи в ЗНО.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ