Фото: ЛМР

Ями на дорогах Сихівського району ліквідовують за допомогою нової техніки

5 Лютого 2019 в 19:32

Наразі у Сихівському районі проводять роботи з ліквідації аварійної ямковості. Роблять це за допомогою чеської машини SILKOT Blue з інфрачервоним нагрівом.

За словами заступника міського голови з питань ЖКГ Сергія Бабака, нова машина вражає якість такого ремонту, собівартістю та часовим терміном, протягом якого ці латки стоять. У Чехії, з огляду на те, що в них якісні дороги, такі латки зберігаються 5 років.

«Чеська машина дозволяє працювати при температурі до -10 градусів. Собівартість 1 м2 таких робіт у двічі нижча, ніж при використанні холодного асфальту, та приблизно однакова із собівартістю ліквідації аварійно ямковості із застосуванням гарячого асфальту. Та перевага і продуктивність цієї машини значно більша. Машину ми придбали в лізинг. Приблизна вартість 4 млн. грн. Машина працює за новітньою технологію розігріву асфальту і після її роботи на дорогах немає так званих «швів». Відповідно тепер ми не лише лататимемо ями, які щойно утворилися, а безпосередньо за допомогою цією машини запобігатимемо їхньому утворенню, вирівнюючи зсув асфальту, відтак, в подальшому це забезпечить зменшення кількості ям на дорогах, і ми поволі перейдемо до якісної експлуатації доріг», — зазначив Сергій Бабак.

За словами Галини Гладяк, голови Сихівської адміністрації, на території району проводять роботи з ліквідації гостроаварійних ям з використанням холодного і гарячого асфальту.

«Стан доріг у Сихівському районі після зими не найкращий. Оскільки погода сприяє, хоча не є ідеальною, ми проводимо роботи з ліквідації аварійних ям холодним асфальтобетоном, а з кінця минулого тижня також почали застосовувати гарячий асфальт. Для нас важливо, найперше, забезпечити безпечний проїзд для транспорту і ліквідувати глибокі аварійні ями. Тому проводимо робимо не великими картами, а ліквідовуємо лише глибокі ями.

Чеську машину з інфрачервоними пальниками ми застосовували на ліквідації ям на шляхопроводі на пр. Червоної Калини, сьогодні машина працюватиме на вул. Дж. Вашингтона, — відзначила Галина Гладяк.

Як наголошує Сергій Бабак, місто випробовує різні технології ремонту доріг, щоб поступово перейти до якісної експлуатації дорожнього покриття.

Сергій Бабак каже, що ямковість на дорогах виникає взимку через перепади температур.

«Для наших доріг немає гіршого стану, ніж температурний режим, коли вночі мінус, а вдень плюс. Адже вдень у тріщини попадає вода, вночі вода замерзає, крига розширюється і рве асфальт. А далі, вдень, через навантаження від руху транспорту тріщина ще більше прогресує. Тому нам потрібно проводити ремонти з ліквідації тріщин», — наголосив Сергій Бабак.