Медична реформа: як підписати декларацію з лікарем

Опубліковано:

Медична реформа: як підписати декларацію з лікарем

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун у своєму Facebook повідомила, що вибір сімейного лікаря має стати для українців головною медичною подією 2018 року.
Уже з початку квітня пацієнти зможуть підписати декларацію із медиком, заклад якого приєднався до електронної системи охорони здоров’я. Цей документ підтверджує, що ви обрали конкретного фахівця. Тобто ви підписуєте декларацію із лікарем, а держава оплату за ваше обслуговування  надає у конкретний медзаклад. Раніше з держбюджету фінансували усі поліклініки однаково. Тепер кошти “біжать” за пацієнтом.

“Сихів Медіа” підготували короткий порадник, аби успішно застосувати цю медреформу на практиці.

1. ОБЕРІТЬ ЛІКАРЯ

Найкраще, якщо ви знаєте хорошого фахівця і він вас уже лікував. Якщо ж такого лікаря не знайшли, запитайте поради у рідних, друзів чи сусідів. У крайньому випадку – просто зверніться у медичний заклад і познайомтеся із фахівцями, які там надають послуги. Найкраще, аби поліклініка або амбулаторія сімейної медицини була поряд від вас географічно

ВАЖЛИВО!  Відтепер аби отримати медичну допомогу не потрібно прив’язуватися до прописки та місця проживання. Якщо вам зручно ходити до лікаря біля роботи – підписуйте угоду там.

2. ПІДПИШІТЬ ДЕКЛАРАЦІЮ

Офіційно ця кампанія стартує з 1 квітня. Але не всі медзаклади одразу будуть готові до підписання угод. Ось невеличка шпаргалка із декількох послідовних кроків, як правильно задекларувати співпрацю із лікарем:

 ☑Потрібно прийти у медзаклад, де працює ваш фахівець, із документами: паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем, то додатково візьміть свідоцтво про народження дитини.

☑ Декларацію підписуєте у єдиний спосіб – електронний. Бланки та печатки не потрібні. Лікар або уповноважена особа (медсестра, реєстратор)  внесуть ваші дані у систему “Електронне здоров’я”. Аби пересвідчитись, що ви реальна особа, прийде підтвердження на мобільний телефон у вигляді СМС-коду.

☑ Перевірте свої данні після того, як вам роздрукують  два примірники декларації. Якщо все добре – підпишіть і один віддайте у медзаклад.

☑ Уповноважена особа накладає електронний цифровий підпис на декларацію і надсилає її в систему “Електронне здоров’я”.

ВАЖЛИВО! Цю декларацію не потрібно періодично підписувати. Однак, у будь-який момент можете укласти угоду з іншим лікарем, не скасовуючи попередній документ. Система самостійно оновить дані.

3. ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЛІКАРЯ

 Сімейний лікар готовий вас прийняти із будь-якими питаннями щодо здоров’я. Окрім обстеження та лікування на первинній ланці, він видаватиме направлення до вузькопрофільних фахівців, виписуватиме рецепти ліків та медичні довідки.

4. НЕ ДАВАЙТЕ ХАБАРІВ

Адже поліклініка, у якій працює ваш лікар, отримуватиме близько 370 гривень, за кожного пацієнта. Міністерство охорони здоров’я порахувало, якщо 2000 пацієнтів у одного лікаря, то річний дохід медзакладу складатиме 740 00 грн. Однак, у цей бюджет окрім оплати роботи лікаря, входить зарплата медсестрі, оренда кабінету, витратні матеріали та часткове покриття аналізів. МОЗ нагадує: держава платить, а не пацієнт з кишені у кишеню.

Більше інформації шукайте на платформі eHealth.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ