Фото: Сергій Горобець

Львівська філармонія оприлюднить два унікальні відеозаписи до річниці перепоховання Тараса Шевченка

21 Травня 2020 в 14:58

Партнерська публікація

До річниці перепоховання Тараса Шевченка Львівська філармонія представить два унікальні відеозаписи. 

22 травня 1861 року відбулось перепоховання Тараса Шевченка із Петербурга до Канева, на Чернечу гору. Відтоді саме ця дата вважається пам’ятною, адже поховали видатного українця згідно із його Заповітом.

З нагоди річниці Львівська національна філармонія презентуватиме два архівних відеозаписи кращих сучасних музичних творів українських композиторів, присвячених Тарасові Шевченку. Їх записали у виконанні музикантів та колективів філармонії.

Перша композиція — це симфонія-реквієм «Праведная душе» львівської композиторки Богдани Фроляк. Твір написаний для мішаного хору, солістів та симфонічного оркестру на тексти Тараса Шевченка. У 2017 році за цю композицію та хорову кантату «Цвіт» і камерно-вокальний твір «Присниться сон мені» Б. Фроляк отримала престижну державну нагороду – Шевченківську премію.

Друга композиція написана до 200-річчя із Дня народження поета – це «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича. Цей твір відкривав міжнародний фестиваль «Віртуози» у 2014 році. Презентація композиції матиме у ці травневі дні подвійне значення, адже вже за кілька днів стартуватимуть 39-ті «Віртуози» у новому форматі онлайн-маратону. У 2020 році вони будуть приурочені 250-річчю Бетховена.

Транслюватимуться записи на вулицю Чайковського та на офіційному YouTube-каналі Львівської національної філармонії 22 та 23 травня. Трансляція розпочнеться о 18 годині.

Детальну інформацію про подію можна знайти офіційному сайті Львівської національної філармонії.