Люди з різним кольором очей: красива аномалія

Опубліковано:

Фото: Clutch.ua

 

Сьогодні, 12 липня у світі відзначають День різнокольорових очей. Насправді ж аномальне забарвлення зіниць серед людей трапляється дуже рідко (приблизно в 1% жителів планети, і, до речі, частіше серед жінок, ніж чоловіків). Тож що це за дивна патологія і чи варто це лікувати?

У стародавні часи казали, що люди з різним кольором очей – це діти диявола, які, начебто мають дві душі. Тоді людей з такою особливістю боялися, тож називали їх чаклунами та відьмами. Проте, зараз усі ми знаємо наукову назву такої аномалії – гетерохромія.

Гетерохромія – це різний колір райдужної оболонки правого і лівого ока. Вона є наслідком надлишку або нестачі меланіну.

Яка ж причин виникнення гетерохромії?

Колір наших очей залежить від кількості меланіну в райдужці. Коли пігменту дуже мало, очі матимуть світло-блакитне та синє забарвлення, коли його достатньо – зелене, а коли меланіну забагато, то очі будуть карими або темно-карими.

Кількість меланіну в очах визначають два гени в організмі. Коли в людини є різнокольорові очі, то, зрозуміло, що гени «працюють» лише в одному оці.

 

 

Зазвичай причиною виникнення такої особливості є генетична спадковість. Однак поштовхом до хвороби може стати щось інше:

  • Запалення в оці (якщо хворіти на туберкульоз, грип, рак)
  • Чужорідне тіло в оці (механічні травми ока)
  • Кровотеча (кров’яні маси можуть змінювати колір)
  • Синдром Ваарденбурга (це важка генетична хвороба, внаслідок якої забарвлення ока також може змінитися)
  • Побічні ефекти деяких препаратів
  • Синдром Фукса (запальні процеси в тканинах органів зору)

Якщо колір вашої райдужної оболонки різко змінився, то вам потрібно негайно звертатися до лікаря, адже лише він зможе з’ясувати причину таких перевтілень. Інша справа, коли ви генетично успадкували патологію, в такому випадку немає причин для хвилювання.

До речі, серед тварин така аномалія трапляється набагато частіше. Різнокольорові очі можна побачити у котів, собак, корів, коней, буйволів, лисиць й інших звірин. Найчастіше гетерохромія проявляється в білих кішок, у сибірських хасок, а також у рябих коней.

Ще кілька років тому, через старомодні забобони, люди з різним кольором очей намагалися приховати таку свою цікаву ознаку. Нині ж неприродні й неймовірні очі в моді. Дехто, щоб привернути до себе увагу, навмисно змінює колір одного або двох очей. Яскравий приклад цьому – український співак, представник України на Євробаченні 2017 року – MELOVIN. Він зізнався, що яскраві лінзи – це одна із його «фішок». Раніше в арсеналі хлопця були лінзи різних кольорів, але останнім часом він носить лише біло-блакитну.

 

 

До речі, людей з повною або частковою гетерохромією можна зустріти й в шоу-бізнесі. Така особливість неабияк привертає до себе увагу. Здебільшого гетерохромія суперечить сценарію стрічки, тож актори корегують колір очей за допомогою контактних лінз. Однак у реальному житті знаменитості не бояться показувати себе справжніми. Ось короткий список зірок з різнокольоровими очима:

Міла Куніс у дитинстві мала хронічний ірит, через що навіть осліпла на одне око, однак після операції зір знову відновився. Про цю страшну хворобу збереглося нагадування у вигляді гетерохромії.

Кейт Босуорт має вроджену гетерохромію райдужної оболонки, тому, придивившись, можна помітити, що в неї одне око каре, а інше – блакитне.

Популярна британсько-американська актриса Джейн Сеймур теж має гетерохромію: одне око зеленого кольору, а друге – карого.

Міла Йовович – американська модель й актриса є власницею відразу блакитного і зеленого ока.

Демі Мур також є володаркою різнокольорових очей: ліве – зелене, а праве – каре.

Британська акторка Еліс Ів має повну форму гетерохромії. Праве око дівчини забарвлене в зелений відтінок, а ліве – у синій.

Британський актор Генрі Кевілл хворіє на секторну гетерохромію. Його блакитні очі де-не-де мають відтінки коричневого.

Це ще далеко не кінець, бо список можна доповнити багатьма відомими особистостями.  

 

 

Отже, гетерохромія це не просто відхилення від норми, а неповторна ознака людини, що робить її особливою. Як бачимо, дехто, попри різнокольорові очі, зумів побудувати успішну кар’єру; а дехто навмисно носить контактні кольорові лінзи, щоб виділитись з-поміж сірого натовпу. Можливо невдовзі гетерохромія стане новим трендом. А як гадаєте ви?

Марта Думанівська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 місць, з якими літо на Сихові може бути цікавішим

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ