Козацька чайка «Спас», збудована на Львівщині, здійснить унікальну подорож

12 Вересня 2018 в 20:39

Козацька чайка «Спас», яку збудували за кресленнями 17 сторіччя, упродовж 27 вересня – 6 жовтня здійснить унікальний похід Чорним морем та Дунаєм із Білгород-Дністровська до українських міст Вилкове та Килія.

Про це під час прес-конференції 12 вересня повідомив керівник проекту Роман Рось.

Основна мета подорожі, за його словами, це пошук культурної спадщини із нащадками запорізьких та донських козаків, а також її документування. Усе віднайдене буде відзняте на відео, після чого вийде документальний фільм. Крім цього, похід є підготовкою до міжнародного проекту «Відкрити нове море — подорож козацької чайки Спас до Франції».

«Ми готуємо похідний матеріал, який збиратимемо три дні. Пізніше цей матеріал буде презентовано на фестивалі 5-6 жовтня у Жовківському замку», — пояснює режисерка документального фільму Олеся Новосад.

Така подорож стала можливою завдяки фінансуванню Українського культурного фонду. Він виділив 370 тисяч гривень.

Участь в експедиції братимуть 12 осіб. Вони вийдуть у Чорне море 17 вересня 2018 з Білгорода-Дністровського і підуть до Дунаю. Потім — гирлом Дунаю у Вилкове та Килію, зупиняючись у вибраних раніше місцях.

Учасники Фонду Розвитку Екотуризму «Витоки» збудували козацьку чайку «Спас» в 2006 році в селі Раковець, що під Львовом, і щороку вирушають у новий похід. За час свого існування чайка зі своєю залогою побувала в Батумі на День незалежності Грузії, обійшла Крим, була в Азовському морі, кілька разів відкривала День ВМС України в Севастополі, здійснила кілька проектів на Дніпрі та Південному Бузі — фестиваль «Козацький острів» на Хортиці та в Києві, походи до отамана Сірка в Капулівку, щорічні майстер-класи для дітей у Черкасах на базі муніципальної Школи юних моряків, літні табори для пластунів-чорноморців та ін.