Хаб: простір для розвитку та розваг молоді. Чи потрібен він Сихову?

Опубліковано:

Фото: ЛМР

 

Львів – молодіжна столиця України, з цим годі сперечатися. Саме молоде покоління має великий потенціал до креативних ідей, творчості, багато енергії для створення чогось нового та цікавого. І якщо у різних районах Львова існує багато центрів творчості, гуртків та секцій для дітей та підлітків, то чи достатньо простору ідейного шаленства саме для молоді? За кількістю населення Сихів конкурує із деякими обласними центрами Львова та має величезний потенціал до розвитку.

Молодь району перетворюється зі школярів на студентів, у них з’являються нові інтереси та новий кругозір  – виникає запитання, чи є у студентів можливість комунікувати і творити, не виїжджаючи за межі Сихова? Арома кава, Львівські круасани і … жодного коворкінг центру чи ХАБу.

Слово ХАБ прийшло до нас з Англії і дослівно означає «вузол». Зараз цим словом також позначають місце, яке об’єднує розвиток і розваги. ХАБ – це вільний просвітницький молодіжний простір, на базі якого молодь може цікаво та корисно проводити час, розробляти спільні проєкти, обговорювати актуальні для них теми. Також у роботі ХАБів передбачені тренінги, майстер-класи, зустрічі із успішними людьми та інші не менш захоплюючі івенти. У Львові уже існує декілька ХАБів, проте в найбільшому районі міста Сихівському – жодного.

Ми опитали студентів різних ЗВО і дізналися, чи відвідували би вони подібний заклад, якби його таки створили? Чи, можливо, їм уже відомий подібний простір? І чи взагалі вважають вони доцільним створення студентського осередоку на Сихові?

На запитання «Чи відвідуєте Ви молодіжні хаби/ заходи на їх базі?» більшість респондентів відповіли «Так» і це не дивно, адже сучасна молодь всіляко шукає можливості для нетворкінгу, співпраці і саморозвитку.

Наступним запитанням було «Чи відомий Вам хоча б ОДИН молодіжний ХАБ в межах Сихова? Або ж альтернативний молодіжний осередок?» і 78,6% респондентів обрали негативну відповідь, решта згадали про Wiki -бібліотеку. На питання «Чи вважаєте Ви доцільним створення студентського молодіжного ХАБу на Сихові?» – 78,6% відповіли «Так», решта утрималися від однозначної відповіді.

Серед молодіжних львівських осередків опитані студенти найчастіше виділяли ITEA Hub, Futura Hub, Урбан бібліотеку і Медіатеку.

ITEAHub – це сучасний коворгкінговий центр, на базі якого організовуються освітні події і який надає послуги з оренди оснащених приміщень під івенти, оренди робочих місць і приватних кімнат. Він знаходиться на Героїв УПА,80.

FuturaHub на Кульпарківській, 200А — це формат яскравих арт-виставок, комфортних зустрічей, сучасної бізнес-освіти у поєднанні з гастрономічним задоволенням.

Медіатека —  ще один львівський ХАБ на Мулярській, 2А. Це сучасний мультимедійний центр в поєднанні з унікальним книжковим фондом Центральної міської бібліотеки імені Лесі Українки.

Wiki бібліотека – поки єдиний молодійжний простір Сихова. Сучасна бібліотека, яка є частиною проєкту Lviv OpenLab і яка поєднує в собі комфортний простір для читання, обговорень, надихаючих лекцій і зустрічей. Локація: Червоної калини, 58.

Також ми опитали молодь району про те, які можливості для студентів відкриває створення ХАБу на Сихові? І ось, які відповіді отримали.

Ірина Телегій, 19 років, студентка ЛНУ ім. І.Франка: «Для львівських студентів на Сихові напевне жодних, бо локація не дуже зручна. Проте, для студентів зі Сихова багато. Це буде умовна платформа, де зможуть збиратись однодумці і буде з реалізовуватись молодіжна політика. Головне, щоб СихівХАБ був або безкоштовний, або за помірну ціну, що доступний студентам. Також було б добре, щоб ХАБ був відкритий до молодіжних громадських організацій.»

Слава Огороднік, 18 років, НУ «ЛП»: «Некомерційний простір (не треба платити гроші за перебування), де можна працювати чи відпочивати з подругами/друзями. Це класно для людей, які живуть на маленьких площах разом з купою родичів і не завжди мають можливість бачитись з кимось в кафешках через обмежений бюджет».

Ірина Медвідь, 15 років, Львівський будівельний коледж: «Я думаю, що студенти матимуть можливість  реалізувати свої наміри, наприклад – модернізувати Сихів, або створити більш комфортні умови для людей, які живуть у цьому районі».

Як бачимо, для молоді Сихова такий простір буде дуже актуальним, адже це допоможе їм розвиватися особистісно у колі людей зі спільними інтересами і у відповідній атмосфері долучатися до створення чогось нового та корисного. Проте,постає проблема самого створення ХАБу у Сихівському районі. Адже, яким чином можна реалізувати подібний проєкт, якщо навіть у 2019 році на конкурсі Громадського бюджету жоден студентський простір не пройшов?

На громадський бюджет було надіслано декілька заявок щодо створення студентських осередків і усі ці проєкти були відхилені. Ці проєкти були недопрацьовані? Чи Громадський бюджет не створений для підтримки студентських хабів? Зокрема, відхилено проєкт NULPHub – створення на базі їдальні у Харчовому комбінаті простору, який поєднає мультимедійну зону, профорієнтаційну базу, простір для спілкування і роботу буфету.

Ми попросили начальника управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Юрія Лукашевського прокоментувати цю ситацію.

«При відхиленні ми завжди обгрунтовуємо причину відмови. Швидше за все причина була у тому що приміщення не було у комунальній власності або було в оренді. Щодо створення ХАБів – це цілком може бути проєкт ГБ. Якщо у Вас є якась конкретна ідея, то найкраще домовитись про зустріч. Я б тоді зміг надати вам більше інформації», — прокоментував Юрій Лукашевський.

На зустрічі з нагоди відкриття МолоДвіж центру чинний міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що влада відкрита до співпраці з молоддю і планує у кожному районі Львова відкривати молодіжні центри.

Студентський коворкінг у центрі Львова – це хаб, що єднає студентів Львова в одному місці для вирішення робочих питань, реалізації студентських проектів, місце, в яке можна прийти та підготуватись до семінару, провести зустріч членів студентської організації, організувати лекцію поза навчальним планом та просто посидіти в затишку за філіжанкою кави.

Тож, чому би не почати зі Сихова? Адже у нас є простір, людські ресурси, бажання та ідеї.

Студенти зможуть не лише провести активно час, але й налагодити комунікацію для подальшої співпраці між закладами вищої освіти, допомогти один одному в реалізації власних проєктів, дискутувати на різні теми, які стосуються й державотворення, запрошувати лекторів, організовувати лірико-акустичні вечори, працювати над проєктами розвитку свого району та й, зрештою, створити спільноту активної молоді, яка генеруватиме ідеї та буде завжди готова протягнути руку допомоги один одному.

Марта Сарафин

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ