Фото: Українські Новини

Журналіст-мандрівник зі Львова зніматиме фільм про науковців в Антарктиді

26 Грудня 2018 в 18:11

27 грудня львівський журналіст-мандрівник та колишній учасник бойових дій на Сході України Андрій Мочурад вирушить в експедицію на наукову станцію «Академік Вернадський». Там чоловік планує зняти документальний фільм про життя і роботу полярників.

Андрій Мочурад каже, що ідея зняти таке кіно виникла у нього та його побратима, керівника Національного антарктичного наукового центру Євгена Дикого у квітні 2018. Спочатку це було щось на кшталт жарту, але потім обидва серйозно задумалися над тим, що фільму про українських полярників не існує.

Втім немає його не просто так. Держава такі проекти не фінансує, відтак, бажаючі мали б або робити все за власні кошти, або шукати підтримки у сторонніх донорів. Зрештою, було вирішено, що Андрій Мочурад та його колега Віктор-Микола Гаврилюк отримають на станції за державні кошти проживання і харчування. За решту платитимуть самі.

Добиратися мандрівники вирішили автостопом та літаками. Спочатку планували підійти до станції на яхті.

«Одні хлопці планували здійснити навколосвітню подорож на яхті, але вона потрапила у шторм і наразі не ходова. Тому доведеться добиратися якось інакше», — зазначає Андрій Мочурад.

Крім роботи над фільмом, він має ще одну місію — привезти на станцію прапори українських військових та встановити там.

«Ообливістю нашої експедиції є те, що ми будемо намагатися по максимуму вбратися в усе українське і взяти з собою спорядження саме від українського виробника. Я, наприклад, продав три своїх спальники, щоби придбати вітчизняний. Ще чекаю на телефон українського виробництва, який має витримувати до -20 градусів морозу», — каже журналіст.

На станції Андрій Мочурад пробуде трохи менше 3 місяців.