У Львові обрали найкращі книги Форуму видавців

21 Вересня 2018 в 01:28

20 вересня відбулася урочиста церемонія нагородження найкращої книги Book Forum у Львівській обласній національній філармонії.

Цього року журі не присудило нагороди у двох категоріях: сучасна українська проза та література з економіки, бізнесу та фінансів. Натомість після дворічної перерви на Book Forum присудили гран-прі фестивалю.

Переможці в номінаціях:

Гран-прі – Андрій Гречило, Богдан Завітій, «Наш герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення», видавництво «Родовід»

Класична українська література – Леся Українка, «Листи» у трьох томах, видавничий дім «Комора»

Сучасна українська проза – не присуджено

Сучасна українська поезія – Мирослав Лаюк, «Антологія молодої української поезії ІІІ», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Класична іноземна література в українському перекладі – Андрій Содомора, «Сенека. Моральні листи до Луцілія», видавництво «Апріорі»

Сучасна іноземна література в українському перекладі – Кейт Аткінсон, «За лаштунками в музеї», «Наш Формат»

Література для дітей від 0 до 5 – Іван Малкович, «Улюблені вірші», «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Література для дітей від 6 до 12 – Елена Фавіллі, «Казки на ніч для дівчат бунтарок»,  «Книголав»

Література для підлітків і YA – Наталя Нагорна, «Повернутися з війни», «ДІПА»

Non-fiction – Джозеф Лі Ґелловей Гаролд Ґреґорі Мур, «Ми були солдатами… і молодими: Я-Дранґ – битва, що змінила війну у В’єтнамі», видавництво «Астролябія»

Біографія – Аґата Тушинська, «Наречена Шульца», Видавництво 21

Історія – Енн Еплбом, «Червоний голод. Війна Сталіна проти України», HREC-PRESS

Візуальна книга – Дмитро Горбачов, «Авангард. Українські художники першої третини ХХ ст., «Мистецтво»

Наукова література – Оксана Стадник, «Лікарські товариства у Львові до 1939 р.», ТзОВ «Аверс»

Популярна наукова література – Андрій Сова, Ярослав Тимчак, «Іван Боберський – основоположник української тіловиховної і спортивної традиції», видавництво «Апріорі»

Навчальна, довідкова та професійна література – Олександр Дмитрович Луцик, «Гістологія. Цитологія. Ембріологія», Нова книга

Література з економіки, бізнесу, фінансів – не присуджено

Свобода (спецвідзнака за розкриття ідеї свободи як однієї з основних цінностей) – Станіслав Асєєв (Васін), «В ізоляції. Дописи про Донбас», Люта справа

Місто (спецвідзнака, яка надається містом, де відбувається засідання Малого журі): Львів – Богдан Коломійчук, «Моцарт із Лемберга», «Видавництво Старого Лева»;  Київ – Тетяна Терен, «Прості речі. Вісім розмов з Адою Роговцевою», видавництво «Pabulum»; Харків – архиєпископ Ігор Ісіченко, «Ми просто йшли… Спогади», «Акта».

Спеціальні відзнаки малих журі: Львів – Олег Турій, Марія Рипан, «Найдорожча Мамусю! Листування о. Любомира Гузара з матір’ю (1975-1992), видавництво УКУ; Київ – Мирослава М. Мудрак, «Нова ґенерація і мистецький модернізм в Україні», видавництво РОДОВІД; Харків – Максим Тарнавський, «Нечуваний Нечуй», Laurus.

Нагадаємо, 19 вересня, у Львові розпочався щорічний Форум видавців, який цього року до відзначення 25-річчя змінив офіційну назву на Book Forum.