Фото: ЛМР

У Львові запрацював банк крові для тварин

21 Березня 2019 в 10:19

20 березня на базі ЛКП «Лев» запрацював перший у Львові та Західній Україні банк крові, що дасть змогу рятувати безпритульних та домашніх собак.

Підприємство вже залучило перших донорів, їхню кров можна буде використати найближчим часом.

Вливання крові при травмах або захворюваннях потребує чимало тварин. Проте у Львові, як стверджують ветеринари, досі не було можливостей забезпечити цей процес. Часто життя тварин залежить саме від цієї процедури. 

На сьогодні для реалізації проекту закупили обладнання на 275 тис. грн, проте збір коштів триває — підприємство ще має оплатити постачальникам 92 тис. грн.

«Від сьогодні ми маємо змогу переливати кров тим тваринам, які її потребують. Безпритульним — за наш кошт, для домашніх переливання крові буде коштувати для господаря 2100 гривень.

Ми думаємо, що не буде проблеми в донорах, бо люди активно відкликаються зі збором цих коштів. База донорів — це клопіткий процес», — розповіла директорка ЛКП «Лев» Оксана Кошак.

Animal-ID.UA об’єднує вже понад 20 реєстрів в Україні. Якщо є якісь рідкісні групи крові або потрібна велика кількість крові, їх дуже швидко можна знайти, запевняє співзасновник Animal-ID.info Віктор Копач.

«Потрібно просто ввести групу крові в пошуку, і ми будемо бачити всіх донорів. Це спрощує пошук донорів. 

Зараз ми доробляємо модуль, де в кожного, хто тільки зареєструвався, буде свій кабінет, ви зможете поставити галочку й долучитися до збору крові, і ваша тварина може стати донором крові», — пояснив він.