Третина українців хотіли би працювати 4 дні на тиждень

Опубліковано:

 

Представники бізнесу і держструктур в розвинених країнах тестують 4-денний робочий тиждень. В умовах зростаючої автоматизації праці такий графік здається більш раціональним, ніж існуючий на сьогодні 5-денний режим. Однак в Україні бізнес все ще не готовий до таких змін, пише Ain.

Про це свідчать дані опитування, проведеного рекрутинговим порталом HeadHunter Ukraine в серпні 2018 року. У ньому взяли участь 680 респондентів з усієї України.

Більшість (71%) респондентів на момент проведення опитування працювали на одній роботі. Майже чверть — мали підробіток на додачу до основної діяльності. 4% — працювали на кількох роботах. 1% — обрали варіант «інше».

82% учасників опитування зазначили, що працюють за 5-денним графіком. Тільки 2% працюють 4 дні на тиждень. 6% працюють в режимі шестидневки. При цьому 41% респондентів відзначили, що хотіли б самі регулювати свій робочий графік — розкіш, якою володіють 3% опитаних. Для 25% «п’ятиденка» — ідеальний варіант.

Респондентів, які хотіли б перейти на 4-денний робочий тиждень, значно більше, ніж прибічників традиційного корпоративного устрою — 30%. Свій вибір вони аргументують тим, що такий графік — ідеальне співвідношення роботи та дозвілля. Третій вихідний дозволяє відвідати державні інстанції, які працюють 5 днів, приділити час вирішенню особистих питань, відпочити і відновити сили, що дозволило б їм працювати більш ефективно чотири дні.

Прихильники звичної 5-денного робочого тижня вважають, що такий графік дисциплінує і зручний для комунікації з клієнтами, так як більшість компаній працюють 5 днів на тиждень.

0,7% висловилися за 6-денний робочий тиждень, тому що через велике навантаження не встигають виконувати всі завдання і потребують додаткового дні, щоб працювати в більш спокійному темпі.

Ті ж, хто волів би самостійно регулювати свій робочий графік (41%), відзначають, що плюси такого формату взаємодії закладені вже в самому формулюванні — можна самостійно вирішувати, коли працювати, а коли вирішувати особисті питання. Плюс не потрібно відсиджувати робочі години, коли фактичної роботи немає. Прихильники вільного графіка також відзначають, що він особливо зручний для творчої роботи і роботи, пов’язаної з комунікаціями.

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ