10 цікавих фактів про церкву Різдва Пресвятої Богородиці

Опубліковано:
Храм Різдва Пресвятої Богородиці, Сихів, 24 вересня 2019

Фото: Вікіпедія та Ярослав Тимчишин

 

Різдво (народження) Пресвятої Богородиці є першим великим святом у церковному календарі на початку нового церковного року за візантійською традицією, бо все почалося з Різдва Марії, яка стала Матір’ю всіх християн. Храмовий празник Церкви Різдва Пресвятої Богородиці відзначають 21 вересня за православним календарем (8 вересня за католицьким). 

Ми зібрали для вас 10 цікавих фактів з історії Церкви Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові.

  1. Перший наріжний камінь під будівництво церкви заклали та посвятили 17 квітня 1990 року.
  2. Першим настоятелем громади став о. Василь Вороновський –  ієромонах Студійського уставу, священник-екзорцист.

3. Церкву Різдва збудовано за проєктом всесвітньо відомого архітектора, професора Радослава Жука (канадійця українського походження). Серед його робіт – проєктування пам’ятника Тарасу Шевченку в Вашингтоні, церква Святого Йосифа в Вінніпегу, будинок американського посольства в Лондоні, проєкт кафедрального собору в Мюнхені, Українська католицька церква Пресвятої Євхаристіїв Торонто, Українська католицька церква святого Йосафата в Нью-Йорку тощо.

4. Отця Ореста Фредину призначили адміністратором парохії ще у 1994 році. До цього дня він є діючим і шанованим серед вірян Сихова настоятелем храму.

5. Будівництво храму розпочали в 1995 році. Конструкцією церкви передбачили виконання значної кількості робіт некваліфікованими робітниками, із метою залучення до будівництва добровольців, мешканців мікрорайону.

6. 8 жовтня 2000 року храм посвятив єпископ-помічник Львівський — владика Любомир Гузар.

7. 26 червня 2001 року біля новозбудованого храму відбулася зустріч Папи Римського Івана Павла ІІ з молоддю, яка зібрала близько пів мільйона людей. Тому площу біля храму Різдва Пресвятої Богородиці назвали іменем Івана Павла ІІ.

8. У 2009році за результатами опитування 100 львівських архітекторів храм визнано найкращим зразком сучасної архітектури Львова.

9. Пам’ятник Іванові Павлові ІІ, який встановлено перед храмом, громаді подарував відомий скульптор і живописець (теж канадієць українського походження) Лео Мол. Повне ім’я – Леонід Григорович Молодожанин. Серед його скульптурних шедеврів – пам’ятники Тарасові Шевченкуу Вінніпезі, Вашингтоні, Буенос-Айресі, Санкт-Петербурзі, Оттаві та Івано-Франківську, а також бюсти президента США Двайта Айзенгауера, королеви Великої Британії Єлизавети ІІ та інших.

10. У храмі встановлено камеру. Онлайн трансляцію Богослужінь можна дивитись в мережі за посиланням http://www.theotokos.org.ua/prjama-video-transljacija-bogosluzhin.html

Сихів Медіа
Приєднуйтесь у TELEGRAM

Оперативно. СихівМедіа

ПРИЄДНАТИСЬ ДО КАНАЛУ ЗАКРИТИ